“Çocuklarımıza Vergi Bilincini Benimsetmeliyiz”

Malatya Valisi Vasip Şahin, “Çocuklarımıza vergi bilincini benimsetmeliyiz” dedi.

“Çocuklarımıza Vergi Bilincini Benimsetmeliyiz” Malatya Haber

Vergi Dairesi Başkan Vekili Cemil Müsevitoğlu, Beydağı Vergi Dairesi Müdürü Murşit Kılıç, Vergi Uygulama Müdürü Hatice Çeliker, Fırat Vergi Dairesi Müdür Vekili Yasemin Algan, İnsan Kaynakları Müdürü Recep Serdar ve başkanlık personeli Vali Şahin’i, Vergi Haftası nedeniyle makamında ziyaret ederek hafta ile ilgili etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Vali Şahin, “Vergi aslında toplum hakkıdır, kamu hakkıdır. Bu topraklar üzerinde bu milletin bu ülkenin sağlamış olduğu imkanlarla kazanç elde eden insanların yine bu toprakların ve bu topraklar üzerinde yaşayan millet dediğimiz o topluma elde ettiği kazanımlarından o toplumun hakkını iade etmesidir. Onun hakkını tekrar ona teslim etmesidir, dolayısı ile bu bir vazife olmasının yanında bir borçtur.

Bu yönü ile baktığımızda vergi ödemek hem kutsi bir görevdir hem de aslında hayırlıda bir iştir diye düşünmek lazım. Bir ülkede insan vergi vermiyorsa bir ülkede görevini yapmayan insanlar sıralamasında hemen hemen birinci sırada yer alır, o toplumdan dışlanmaya başlar. Dikkat edilirse çeşitli batılı filmlerde “Ben vergisini veren bir vatandaşım” diye vurgulanır, özellikle bunu vurgular, vergi vermek aynı zamanda bir denetim hakkını da insanlara sağlar. Aslında bunu vatandaşlarımıza çeşitli vesileler ile duyurmak, hafta, gün ay ya da başka türlü faaliyetlerle hangisi yapılabilirse bunu mutlaka vatandaşlarımıza iletmek çocukluktan itibaren bunu benimsetmek kişiselleştirmek gibide bir görevimiz var. Bu etkinliklerin etkisini, önümüzdeki yıllarda vergi mükelleflerinin sayısı daha da artarak görürüz, bu yıl iki bin daha artış olmuş, önümüzdeki yıl beş bin olur daha sonraki yıl on beş bin olur, bunun artış göstermesi zenginleşmeyi gösterir” dedi.

Başkan Vekili Müsevitoğlu ise vergi bilincinin arttırılması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla çeşitli etkinliklerle haftayı kutlayacaklarını belirterek, “Vergi Dairesi Başkalığı olarak hafta boyunca verginin sosyal boyutuna dikkat çekerek toplanan verginin toplumun hangi alanlarında harcandığının bilgilendirme yapacağız.

İlkokulları ziyaret ederek vergi konulu konferanslar verilecek” diyerek, mükelleflerin ziyaret edileceğini ve birçok değişik etkinlikle vatandaşlara ulaşacaklarını dile getirdi.

Tahakkuk, tahsilat ve bütçe giderleri hakkında da detaylı bilgiler veren Müsevitoğlu etkinliklerin bunlarla sınırlı kalmayarak birçok sosyal etkinliklerle devam edeceğini ve 25 Şubat 2014 Salı günü Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası Kongre Salonu’nda Vergi rekortmenleri için ödül töreni düzenleneceği söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 673
Bu Ay : 7470
Toplam : 7470

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom