Çobanlara Yağmurluk Hediye Edildi

Çobanlara yağmurluk hediye eden Arapgir Belediye Başkanlığı adayı Hüseyin Akşahin, teşekkür aldı.

Çobanlara Yağmurluk Hediye Edildi Malatya İlçe

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Malatya’nın Arapgir ilçesi Belediye Başkanlığı adayı Hüseyin Akşahin, ilçenin Bacalı köyü ve çevre köylerinin çobanları ile bir araya gelip hem sorunları hem de belediye başkanı seçildiği takdirde yapacaklarını anlattı.

Bacalı köyünün umumi olarak hem insanların hem hayvanların susuzluk çektiğini anlatan çobanlar, sorunlarını iletti. Hüseyin Akşahin, mağdur olan köylülere içme suyu sıkıntısının göreve gelmesiyle çözeceğini ifade ederek, Arapgir ilçe sınırlar içinde çobanlarla yılda bir dayanışma günü düzenleyip hem sorunları hem de her son bahar ayında bütün çobanları kışlık keçenin yerine yağmurdan ve kardan korunacak kıyafet yardımında bulunacaklarını söyledi. Yaylalarda imkan ve ölçüler dahilinde içme suyu, sulak, yerleşim çadırları, hayvan tuzluk taşları ve buna benzer sorunlarla ilgileneceklerini söyleyen Akşahin, çiftçiye ve hayvancıya verilen desteği yetersiz olduğu dile getirdi.

Akşahin, daha sonra köydeki çobanlara yağmurdan korunmaları için yağmurluk hediye etti. Çobanlar ise yağmurluktan dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 26
Bugün : 834
Bu Ay : 5724
Toplam : 5724

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom