Yazıhan İçin Çalışacağım

30 Mart yerel seçimlerin yaklaşmasıyla partilerde seçim çalışmaları hızlandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yazıhan Belediye Başkan Adayı Seyfi Sofu seçim bürosu açtı.

Yazıhan İçin Çalışacağım Malatya Siyaset

Açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnce, Cumhuriyet Halk Partisi Battalgazi Belediye Başkan Adayı Kurtar Kaya ve çok sayıda partili katıldı.

Yazıhan İlçesinde büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayları seçilmeleri halinde gerçekleştirecekleri projelerden bahsetti.

Cumhuriyet Halk Partisi Yazıhan seçim bürosu açılışında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Yazıhan Belediye Başkanı Seyfi Sofu seçilmesi halinde gerçekleştireceği projelerden bahsetti.

  Sofu konuşmasında şunları aktardı: “Büyükşehir statüsü kazanan Malatya’ya yeni bir heyecan getirmek ve daha iyi hizmetler alması amacıyla göreve talip oldum. Yazıhan ve 30 köyünü gezdik. Ve köylerin sorunlarını biliyoruz. Yazıhan İlçesinin sorunlarını bilmemizden dolayı patimiz bizi aday olarak gösterdi. Bizlerde göreve geldiğimiz zaman bu sorunları derhal çözeceğimize söz veriyorum. Bu noktada bizde sizlere layık olmak ve Yazıhan İlçemizi en iyi hizmetleri getirmek amacıyla çalışmalarımıza başladık. Ben belirli bir grubun ve zümrenin belediye başkanı olmadan halkımız için Yazıhan’ımız için çalışacağım.”

  Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci’de yaptığı konuşmada Malatya’da Belediye Başkanlığına aday olanları sert bir dille eleştirerek şunları söyledi: “Bizden korkanlara diyorum ki korkmayın, bizim yöneteceğimiz belediyede şuanda ki yaşantınızdan daha iyi standartlarda yaşayacaksınız. O yüzden korkmayın ve bizi destekleyiniz ki sizin hayat standartlarınız yükselsin. Böyle sürünerek yaşamayın. Malatya’da dört tane aday var. Birçok aday var ama öne çıkan dört aday var. Şimdi Sayın Ahmet Çakır’a bakın sürekli Başbakan’dan bahsediyor. Ne anlatıyor sürekli Başbakan’ı anlatıyor. Ben buradan ona diyorum ki Kardeşim onu düşüneceğine, Yazıhan’da ki kayısı üreticisini düşün. Onu düşüneceğine engellileri düşün. On düşüneceğine evden çıkamayan kadınları düşün. Niye Başbakan’ı düşünüyorsun. Başbakan mı, gelip Malatya’yı yönetecek. Sen Malatya halkına göre yöneteceksin. Buradan bir kere daha söylüyorum, projelerini ortaya çıkarsın ve projeler üzerinde tartışalım. Bir diğer adayımız Sayın Ahmet Münir Erkal’da hala on beş yıl öncesinde, hala on beş yıl öncesini anlatıyor. Ben bu arkadaşlarda büyükşehir’in ne olduğunu anlamamışlar. Bir tanesi bile Yazıhan’la ilgili proje anlatıyorlar mı? Köyden gelen vatandaşlara yapacakları projeleri var mı? Bunlar hala Malatya merkez ilçesine aday olduklarını düşünüyorlar.” Diyerek Malatya Büyükşehir Adaylarını sert bir dille eleştirdi.

  Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’da Yazıhan seçim bürosu sırasında yaptığı konuşmada: “ Yerel seçimlere yaklaşırken hepimiz bir tercih yapacağız. Bu tercihleri yaparken bir şeye dikkat edeceğiz. Ve şunu diyeceğiz ki daha önce seçtiğimiz yöneticiler bize ne verdi? Bugüne kadar seçtiğimiz yöneticiler bizi hakkıyla yönettiler mi? Bize söyledikleri sözleri yerine getirdiler mi? Yani şapkamızı önümüze koyacağız ve düşüneceğiz. Ve bu sefer başka bir karar vereceğiz. Önümüzdeki dönemde bizi daha iyi kim yönetir ve daha iyi kim sözünde durur. Ona karar vereceğiz. “

  “Yazıhan’ın durumu içler acısı bir meydanı bile yok. Merkezi birçok sıkıntı yaşayan, köyleri birçok sıkıntı yaşayan bir ilçemiz. Bunun yanında kayısısı para etmeyen, işsizlikten bunalmış bir ilçemiz. Sorun çok ama çözümde var. Doğru tercih yaparsak çözümü hep birlikte oluşturacağız.”

  Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: “ iki buçuk yıldan beridir hiç ayırmadan, oy versin vermesin herkesin sorunlarını gündeme getiriyorum. İki buçuk yıldan beri Malatya diyorum, iki buçuk yıldan beridir Yazıhan Adliyesi’nin kapanmasına tek karşı çıkan tek milletvekili benim. Çünkü benim görevim sizlerin haklarını savunmak.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 877
Bu Ay : 3361
Toplam : 3361

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom