Bilsam "Kafa Dengi Etkinliğini" Düzenledi

Yazar Tarık Tufan, “Ortak iyi meselesi; bir toplumun, tahayyülünü, tasavvurunu ve tefekkürünü belirleyen bunun önünü açabilecek önemli bir kapıdır” dedi.

Bilsam Malatya Haber

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen “Kafa Dengi” etkinliği kapsamında İl Genel Meclisi Salonu’nda konferans veren Tufan, “Bir toplumda farklı düşüncelere, farklı politik duruşlara sahip olan insanların bir arada yaşarken, o bir arada oluşlarında anlam ifade eden, karşılık bulan o toplumun, o toprağın ortak iyileri nelerdir? Belki daha kötü bir duyguyla sormak gerekirse, ortak iyisi var mıdır? Bu bizim için sorulması gereken meselelerden bir tanesidir. Ortak iyi meselesi sadece romantize edilmiş bir şey değil. Ortak iyi meselesi; bir toplumun, tahayyülünü, tasavvurunu ve tefekkürünü belirleyen bunun önünü açabilecek önemli bir kapıdır. Çünkü bir arada yaşamanın getirdiği asgari şeyler bunlardır” şeklinde konuştu.

Tufan, ortak iyinin farklı kavram ve duygularda olabileceğini kaydederek, “Dönem dönem her ülkede bir takım politik durumlar olabilir. Hareketler olabilir, süreçler yaşanabilir ama o toplumun bütün bu süreçlerde bunu doğru bir yere taşıma kabiliyeti, bu yaşananlardan bir şey öğrenme, hayatına bir şey katma, kolektif bilgi dağarcığına ve ortak tarihine bir şeyler katabilme imkanı o toplumun ortak iyileriyle mümkündür. Ortak iyiler bazen insanlar olabilir. Bazen kavramlar, duygular da olabilir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 138
Bu Ay : 6222
Toplam : 6222

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom