Ali Ekinci Destek Ziyaretlerini Sürdürüyor

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.

Ali Ekinci Destek Ziyaretlerini Sürdürüyor Malatya Siyaset

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ekinci siyasi partilerin adaylarını belirledikten sonra halkın ihtiyaçları ve isteği doğrultusunda aday olduğunu söyledi.

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret ederek, yerel seçimlerde destek istedi.

Başta aday olmak gibi bir düşüncesi olmadığını fakat siyasi partilerin adaylarını belirledikten sonra halkın ihtiyaçları ve isteği doğrultusunda aday olduğunu belirten Ekinci, şöyle konuştu; “30 Mart yerel seçimleri için herkesin uğraştığı gibi bizlerde halkın isteği üzerine Battalgazi’ye talip olduk. Başta böyle bir niyetimiz yoktu. Siyasi partilerin aday adayları üzerinde çalıştığı dönemlerde böyle bir şeyi hiç düşünmedik. Ama siyasi partilerin aday adaylarını tespit ettikten sonra demek ki halkımızın ihtiyaç hissettiği bir durum ortaya çıktı ki ısrarla aday olmamızı istediler. Bu arada birçok isim üzerinde düşünüldü ama neticede bu görevi bize layık gördüler. Bizde bu görevi eğer alacaksak bağımsız olarak aday olmayı düşündük. Süreç bizim için biraz kısa olduğundan herkes ile istişare etme görüşlerini alma, tavsiyelerini dinleme imkanı da olmadı. Ancak mevcut hazır olan kesimin ortak kararı üzerine başladık. Aslında burayı ziyaretimizde gecikmiş bir ziyaret, bizleri mazur görün.”

Tecrübeli bir aday olduğunu ve dürüst olunması gerektiğine vurgu yapan Ekinci, “İki, üç dönem mahalli idarede mini bir belde de olsa görev yaptım. En azından bu işi kısmi olarak öğrenebildim. Emin olun ki belediye meclisinin çoğunluk görevi arkamızda olsun diyenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum. Eğer yerelde herkese adil ve tarafsız bir hizmet önerecek ve dürüst davranacaksan kimsenin itiraz etmemesi ve engel olmaması gerekir. Engel konulduğu zaman karar mercii halk ise gereken cevabı verir” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Taner Çalhan ise Ekinci’ye yerel seçim sürecinde başarılar dileyerek şöyle konuştu; “Ali bey tanıdığımız, bildiğimiz bir kardeşimiz. Bir bunun rahatlığı birde bizim sivil toplum kuruluşu camiamızda cemaatsal faaliyetlerde bulunan, cemaat bakışı olarak bağımsız karınca kararınca bu belde bir kimlik oluşturma noktasında gayretleri olan insanlar olarak herhangi bir partiye, politikaya, siyasi görüşe bağlı olmadan görüşümüzü sevdirme açısından biraz daha rahatız. Normal şartlarda bir seçime demokratik bir yarışa birilerinin aday olması, bir program ortaya koyması gerek medeni cesaret açısından takdire şayandır ve alternatiflerin olması açısından güzel bir olaydır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 347
Bu Ay : 7493
Toplam : 7493

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom