Başkan Çakır Seçim Çalışmalarını Sürüdürüyor

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, Malatya’yı geleceğe taşıyacak projeler hazırladıklarını söyledi.

Başkan Çakır Seçim Çalışmalarını Sürüdürüyor Malatya Haber

Çakır, AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Avukat Bayram Taşkın, AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı Hacı Uğur Polat ve partililerle birlikte, Karakavak Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Mahalle toplantısında konuşan Ahmet Çakır, göreve geldikleri günden itibaren Malatya’nın her noktasında hummalı bir çalışma yaptıklarını söyledi. Malatya’nın her yerindeki sorunları çok iyi bildiklerini ifade eden Çakır, “Ekiplerimizle birlikte şehir girişinden başlayarak Beydağı’ndan İnönü Üniversitesi’ne kadar yoğun bir çalışma dönemi geçirdik” dedi. Çakır, Malatya’ya yakışan ve Malatya’yı geliştirecek projeler yaptıklarına dikkat çekerek, yüzlerce projeyi kısa dönem içerisinde hayata geçirdiklerini söyledi.

“MALATYA ÖNEMLİ BİR SIÇRAMA YAPACAK”

Malatya’yı büyükşehre hazırlayacak çalışmalar yaptıklarını kaydeden Çakır, “5 yıllık görev süremizde büyükşehir edasıyla çalışmalar yaparak bugünlere geldik. Büyükşehir ile birlikte Malatya önemli bir sıçrama yapacak’’ dedi. Çakır, büyükşehrin getirdiği avantaj ve maddi imkanları en iyi şekilde kullanmak istediklerini ifade ederek, Malatya’nın 30 Mart 2014’ten itibaren yeni bir start alacağını kaydetti. Çalışmaların sadece merkezle sınırlı kalmayacağını belirten Çakır, “Malatya’nın her noktasında hizmetler yayılacak ve bu çalışmalar kalıcı olacak. Malatya’yı tek merkezli olarak düşünemeyiz. İki kuşak yolunun açılmasında önemli çalışmalar yapıldı. Beydağı yamaçlarında bin 250 tane evin yıkımını gerçekleştirdik. Oranın ihalesi yapıldı. 50 metre yolun açılma çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak. Bizim için trafiği rahatlatacak bir proje olan Kuzey Kuşak Yolu’nda 9 kilometrelik bir çalışmayı tamamladık” diye konuştu.

Çakır, Malatya için büyük projelerinin olduğunu kaydederek, “Büyük projeler, bu şehrin geleceğini belirleyecek olan projelerdir” dedi.5 yıllık süreçte yaptıkları çalışmalarla Malatya’nın ileri bir noktaya geldiğini belirten Çakır, büyükşehir olan Malatya’nın büyük projelerle daha ileri noktalara geleceğini ifade etti.

“KUMPASÇILARA EN İYİ CEVABI MİLLETİMİZ SANDIKTA VERECEKTİR”

AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Bayram Taşkın ise, 30 Mart yerel seçimlerinin Türkiye ve Malatya için büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, “Bu seçim, milletimize altıncı sınıf insan muamelesi yapan zihniyetleri ilelebet tarihe gömme seçimi olacaktır” diye konuştu.

“Milletimizin sağduyusuna inanıyoruz” diyen Taşkın, “Bu seçim mühimdir. Bu seçimde Başbakanımıza ve AK Parti’ye kumpas kuran uluslar arası şebekelere ve yereldeki işbirlikçilerine 30 Mart’ta sandıkta en iyi cevabı vereceksiniz. Gerekli tokadı sandıkta atacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“MALATYA, 30 YILDA ALAMAYACAĞI MESAFEYİ SON 5 YILDA ALDI”

AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı Hacı Uğur Polat da, 5 yıllık süreçte Malatya’da önemli çalışmalar yaptıklarını kaydederek, “Yaptıklarımız, bundan sonraki süreçte yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.
Malatya’nın 30 Mart’tan sonra hukuken büyükşehir statüsüne kavuşacağını anımsan Polat, Malatya’nın 20-23 yılda alamayacağı mesafeyi son dönemde aldığını belirtti.Polat, büyükşehir olan Malatya’nın her noktasının 30 Mart’tan sonra en iyi ve kaliteli hizmetle tanışacağını da sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 727
Bu Ay : 6811
Toplam : 6811

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom