Vergi Tahsilatında % 80 Başarı Var

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu, “Tahsilatın tahakkuka oranı yüzde 80.12’dir” dedi.

Vergi Tahsilatında % 80 Başarı Var Malatya Haber

Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu, Vergi Haftası hakkında basın mensuplarına bilgi aktardı. Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Cemil Müsevitoğlu, “Tahakkuk toplamımız 1 milyar 142 milyon TL, tahsilat toplamımız 795 milyon TL’dir. Tahsilat oranımız yüzde 69,63’dür. Bir önceki yıla göre bütçe gelirlerindeki tahakkuk artışımız yüzde 16.50, geçen yıla göre bütçe gelirlerindeki tahsilat oranı ise yüzde 17.05’dir. Vergi gelirleri olarak 2013 yılı sonu itibariyle tahakkuk toplamımız 910 milyon 661 bin TL’dir. Tahsilat toplamımız 729 milyon 685 bin TL’dir. Tahsilatın tahakkuka oranı yüzde 80.12’dir. Geçen yıla göre vergi gelirlerindeki tahakuk artışı oranı yüzde 15,72 iken, tahsilat oranımız yüzde 17,41 olarak gerçekleşmiştir” diye konuştu.

Vergi Haftası hakkında bilgi aktaran Müsevitoğlu, “Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla kutlanmakta olan Vergi Haftası’nın 25’incisi bu yıl 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı olarak, toplanan vergilerin sosyal boyutunun vurgulandığı etkinlikler gerçekleştirilecektir. Beyanname verme sürelerinin hemen öncesine rastlayan vergi haftamızda da hep birlikte vergiyi hatırlarken, etkinliklerimizle vergilerin kimin için toplandıklarına da dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Gerçekten, toplanan vergiler ile vergilerin harcandığı alanlar arasındaki doğrudan ilişki de hiçbir zaman gözden kaçırılmamalıdır. Verginin sadece yasal ve idari düzenlemelerle çözümünün mümkün olmayacağı gerçeğinden hareketle, bu haftada eğitim faaliyetlerine de ağırlık verdik. Bu kapsamda ki çalışmalarımızı; vergi bilincinin arttırılması için, önemli altyapı çalışmaları olarak görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Hafta boyunca ziyaretlerde de bulunacaklarını söyleyen Cemil Müsevitoğlu, “İlköğretim okullarından 4 okul Başkanlığımız birimlerini ziyaret edecek, vergi konusunda bilgilendirileceklerdir. Yine 8 okul Başkanlığımız personeli tarafından ziyaret edilecek ve vergi konusunda bilgilendirme yapacaklardır. 25 Şubat 2014 Salı günü saat 18.00’de Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası Kongre Salonunda Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni yapılacak, törene müteakip kokteyl düzenlenecektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 568
Bu Ay : 6548
Toplam : 6548

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom