Sivas Valisi Hayatını Kaybetti

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Malatya’da tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Sivas Valisi Hayatını Kaybetti Malatya Haber

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek'in, Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde karaciğer nakli sonrasında, karaciğer uyuşmazlığı nedeniyle vefat ettiği bildirildi.

Bir süreden beri karaciğer rahatsızlığı yaşayan ve tedavisi için karaciğer nakli yapılmasına karar verilen Sivas Valisi Zübeyir Kemelek'e, Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakil Merkezi’nde 13 Şubat 2014 tarihinde karaciğer nakli yapılmıştı. Karaciğer naklinin kadavradan yapıldığı öğrenilirken, Vali Kemelek’in nakil sonrasında yoğun bakıma alındığı ve bu sabaha karşı vefat ettiği belirtildi.

Kemelek’e canlıdan karaciğer nakli yapılmak istendiği, ancak bağış canlı karaciğer bulunamaması nedeniyle kadavradan nakil yapıldığı belirtilirken, kadavradan nakil yapılmasından dolayı uyum sağlamadığından öldüğü ileri sürüldü.

TURGUT ÖZAL TIP MERKEZİ

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi karaciğer naklinde dünyada ikinci sırada. Geçtiğimiz yıl toplam 304 karaciğer nakil operasyonunun gerçekleştirildiği İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, karaciğer nakil operasyonlarında dünya ikincisi ve Avrupa birincisi durumunda. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde Türkiye’de ilk kez açılacak olan Karaciğer Nakli Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor. Toplam 160 yataklı olacak olan Karaciğer Nakli Hastanesi’nin bünyesinde 13 ameliyathane bulunacak. Karaciğer Nakil Enstitüsü ise bu yıl hizmete girecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 120
Bu Ay : 7757
Toplam : 7757

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom