Tuncel Altınköprü, Sevenleriyle Buluştu

Yazar Tuncel Altınköprü, çocuklara yönelik olarak değerler eğitimine ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Tuncel Altınköprü, Sevenleriyle Buluştu Malatya Haber

Deniz Kitapevleri’nin 2. Kitap Fuarı için kitaplarını imzalamak üzere Malatya’ya gelen Yazar Tuncel Altınköprü, Şefika Gül Etüt Merkezi’nde öğrencilere kitaplarını imzaladı.

Öğrencilerle sohbet eden Altınköprü, “Çocuk edebiyatı önemsenecek bir konu. Bugüne kadar biz çocuklara masallardan başlayarak, hep yanlış kitaplar okuttuk. Çocukları rahatlatıyoruz, çocuklara güzel eserler veriyoruz derken, çocukların kişiliklerini bozacak kitaplar ve masallar verdik onlara, kitaplar okuduk onlara. Örnek mi istiyorsunuz, Ali Baba ve 40 Haramiler, bir hırsızlık ve bir cinayet, Bremer Mızıkacıları bir hırsızlık romanıdır. Ali Baba ve 40 Haramilere benzer, Alaattinin Sihirli Lambası aynı şekilde, Alaatttin girer sihirbazın hazinelerini alır, kendi yararı için kullanır. Bunlar çocuklarımıza hep kolay yoldan başarı kazandırıyor. Çocuklarımızı olumsuz yönden etkileme, çalma, öldürme gibi mesajlar veren kitaplar. Halbuki biz çocuklarımızı böyle yetiştirmemeliyiz. Onları kişiliklerini güçlendirecek, güçlüklerden yılmayan daima erdemle birlikte olma k üzere başarıya yönelen kişiler olarak yetiştirmek istiyorsak onlara doğru kitaplar vermeliyiz. Değerler eğitimine önem vermeliyiz” dedi.

Anne ve babalardan çocuklarına okuttukları kitapların ne mesaj verdiğine mutlaka dikkat etmelerini isteyen Altınköprü, “Çocuklarımıza ne izletiyoruz, ne okutuyoruz, onun bilincinde olmalıyız,. Çocuklarımıza doğru mesajlar veren yazarları tercih etmeliyiz” diye konuştu.

Derme Sokak’ta seçim gezisinde bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Şefika Gül Etüt Merkezi’ni ziyaret ederek, çocuklarla bir süre sohbet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom