Halk Eğitim Merkezinde Konferans Düzenlendi

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, vatandaşların memuru devlet olarak algıladığını ve buna göre yaklaşım sergilediğini söyledi.

Halk Eğitim Merkezinde Konferans Düzenlendi Malatya Haber

Battalgazi Kaymakamlığı ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ‘Memur- Vatandaş Diyaloglarında İnsan Hakları Perspektifinden Hizmet Sunumu’ konulu konferans düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım katıldı. İnsanın olmadığı bir yerde hiçbir şeyinde kıymetinin olmadığını vurgulayan Yıldırım, insan hakları bilincine sahip olarak hareket edildiği takdirde ülke genelinde bir kelebek etkisinin oluşacağını, aynı zamanda hukukun sağlamlığının da ortaya çıkacağını söyledi.

İnsanların kanun önünde her türlü eşit olduğunu vurgulayan Yıldırım, adalet kavramının devletin ve bizlerin temeli olduğunu, kamu hizmeti yaparken memurun-yargıcın adaletsiz olarak sergileyeceği her bir tutumun devletin temeline zarar vereceğini ifade etti.

Vatandaşın, memuru devlet olarak algıladığını ve buna göre yaklaşım sergilediğini belirten Yıldırım, memurun vatandaşı hoşnut bir şekilde işlerini düzenleyip göndermesi gerektiğini, çünkü vatandaşın devlete bakış açısının kamu hizmeti verenlerin sergilediği tutum ve davranışlarla paralel olduğunu kaydetti.

‘Bütün insanlar dünyanın en kıymetlisi’ algısı ile hareket etmemiz gerektiğini dile getiren Yıldırım, memurun amirine gösterdiği saygının daha fazlasını vatandaşa göstermesi gerektiğine işaret etti.
Programın sonunda yaptığı sunumlardan dolayı Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sarıcı tarafından Av. Ali Yıldırım’a plaket takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 472
Bu Ay : 3916
Toplam : 3916

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom