Halk Eğitim Çalışanlarından Protesto

Malatya’nın Doğanşehir İlçesi Halk Eğitim Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Müdürlüğü binasından taşınması ve Halk Eğitim Müdürü Vahap Çelik ve Müdür Yardımcısı Ömer Abaylı tayinlerinin çıkarılması nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

Halk Eğitim Çalışanlarından Protesto Malatya Haber

Halk Eğitim Müdürlüğü çalışanı ve kursiyerler adına basın açıklamasını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasının önünde yapan Rukiye Han, “Doğanşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Vahap Çelik İle Müdür Yardımcısı Ömer Abaylı, geçerli bir mazeret bile gösterilmeksizin sürgüne gönderilmiştir” iddiasında bulundu.
“Özellikle kadın istihdamını çok önemseyerek istihdama yönelik kurslar başta olmak üzere bölge halkının tüm kurs isteklerine cevap vermiş gecesini gündüzüne katarak, yorulmadan usanmadan, çalışmalarına devam eden Vahap Çelik, Muammer Şahin Zafer İlkokulu’nun bodrum katına hapis edilmiş, çalışmalarının engellenmesi sağlanmıştır “ diyen Han, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bu keyfi uygulama SODES projesini bahane dilerek yapılmış olup incelenmesi halinde ortaya çıkacaktır. Ayrıca 222 sayılı ilköğretim ve eğitim kanununun 81. maddesi gereğince ilkokul ya da ilköğretim okullarının halk eğitim merkezleri ile Milli Eğitim Müdürlükleri’nin faaliyetlerinde kullanılabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığının muvafakatı zorunludur. Bu yapılan gayri adil ve gayrı resmi uygulamalarının ortadan kaldırılması gerekmektedir.”

Daha sonra gurup bir süre Milli Eğitim Müdürlüğü binasının önünde alkışla uygulamayı protesto etti ve müdürlerinin gitmemesi için yetkili yerlere iletilmek üzere imza toplandı.
Gurup, daha sonra sessizce dağıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 15137
Toplam : 15137

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom