AK Parti Adayları Bunlara Dikkat Edecek

AK Parti, başkan adayları ve parti çalışanlarının uyması gereken kuralları içeren bir seçim kılavuzu yayımladı.

AK Parti Adayları Bunlara Dikkat Edecek Malatya Siyaset

Kılavuzda, dikkat edilmesi gereken hususlardan belediye başkan adaylarının isimlerinin broşür, kartvizit, bloknot, CD, USB ve billboardlarda nasıl yazılacağına kadar tüm detaylar yer aldı. İşte o dikkat edilmesi gereken hususlar:

- Çok fazla mesaj ihtiva eden materyal kullanmayın. Ak Parti Genel Merkezi’nden gönderilecek dokümanları kullanın. Bunun dışında hiçbir Ak Parti adayı ve teşkilatı, kendi başına hazırladığı metin ya da sloganları kullanmamalı ve dağıtmamalıdır. Seçim kampanyamız ile ilgili konsept bütünlüğünün bozulmaması açısından bu konu büyük önem taşımaktadır.

- Genel bütünlüğü sağlayın. Kampanya süresince kullanılacak bütün dokümanlar, renk uyumu, yazı karakteri ve ebat açısından birbiriyle uyumlu olmak zorundadır. Farklı renk ve yazı karakterlerinden oluşan dokümanlar basılmamalı, dağıtılmamalıdır.

FOTOĞRAFLAR PROFESYONEL FOTOĞRAFÇILAR TARAFINDAN ÇEKİLMELİ

- Kampanyada kullanılacak fotoğraflar, Ak Parti kurumsal kimliğine uygun bir kadrajla, profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilmelidir. Ayrıca kampanyada kullanılacak fotoğraflarda aday ile Sn. Başbakanın fotoğraflarının birlikte kullanılma ihtimali olduğundan, adayın uygun renkte (koyu renk) bir takım elbise ve uygun renkli kravatlı fotoğrafının olması gerekmektedir.

- Kampanya süresince kullanılacak malzemeler estetik ve kolay algılanabilir olmalı. Çevreye zarar verebilecek plastik ve naylon gibi malzemeler yerine kağıt ve bez gibi geri kazanılabilir maddeler kullanılacaktır. Görüntü, ses ve gürültü kirliliği yapılmayacaktır. Kısaca, Ak Parti çevreye duyarlı bir seçim kampanyası yürütecektir.

- Teşkilat ve Büroları Ziyaret Eden Seçmenlerin Kaydedilmesi- Ak Parti teşkilatlarına gelen seçmenlerin yaş, meslek ve öğrenim durumlarını içine alan bilgiler not edilmeli, düşünce ve istekleri doğru şekilde saptanmalıdır. Sorularını cevapsız bırakmamak, iletişimi sürekli kılmak için telefon numaraları ve e-mail adresleri temin edilmelidir. Seçmenlerin Ak Parti’den beklentileri de, kampanyanın gidişatında önemli bir etken olacağından, bunların da kaydı düzenli şekilde yapılmalıdır.

- Sabah-akşam günlük değerlendirme toplantıları yapın. Ak Partinin icraatlarını mümkün olduğunca daha fazla seçmene ulaştırın.

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE DİKKAT

- Partinin Belirlediği Müzik ve CD’leri kullanın. Teşkilatlar ve seçim bürolarında Ak Parti’nin belirlemiş olduğu müzikler kullanılmalı ve aynı şekilde önceden belirlenen DVD’ler gösterilmelidir. Bunun dışında herhangi bir sanatçının parçası, Ak Parti’yle doğrudan ilişkili olmayan müziklerin dinletilmesi, reklam ve tanıtım filmlerinin gösterilmesi, kampanyanın genel stratejisine uygun olmayacak, Ak Parti’nin kurumsal kimliğini olumsuz yönde etkileyecektir.

- Kampanya süresince seçilecek müziklerde ve anonslarda önceden belirlenmiş müzikler ve anonslar kampanya için kullanılırken, gürültü kirliliği oluşturmamaya özen gösterilmelidir. Okul, hastane, ibadethane vs. gibi yerlerin çevresinde müzik çalınmamasına ve anons yapılmamasına dikkat edilmelidir.

SEÇMENİN SORABİLECEĞİ SORULARA ÖNCEDEN CEVAP HAZIRLAYIN

- Teşkilatlar ve seçim büroları, yapacağı bir çalışma ile seçmenin sorabileceği sorulara önceden cevap hazırlamalıdır. Kampanya süresince gelebilecek farklı sorular ise durum değerlendirme toplantılarında ele alınmalı, bu sorular partimizin düşüncelerini yansıtan söylemler ile cevaplandırılmalıdır. Bunun dışında seçmen bürosundaki görevliler, kendi kişisel düşüncelerini seçmene aktarmamalıdır. Kampanya stratejisinin mümkün olduğu kadar korunması, her aşamada sağlanmalıdır.

- Teşkilatlar ve seçim bürolarında görev alacak olanlar mümkün olduğu kadar aynı renk ve özellikte kıyafet giymelidirler. Bu, aynı zamanda takım ruhunu çağrıştıracak ve birlikte hareket edildiği imajını doğuracaktır. Ak Parti’de kişiler değil, ilkeler önemlidir. Bu da en küçük birimlerde dahi üzerinde özenle durulması gereken bir konudur.

GÜLER YÜZLÜ OLUN, TARTIŞMAYA GİRMEYİN

- Kampanya süresi boyunca üzerinde durulacak en önemli konulardan biri de, güler yüzlü olmak, hem seçmenle hem de diğer partililerle tartışmaya girmemektir. Teşkilatlar ve seçim bürolarında görev alacaklar bu konuda hassas olmalıdır. Partimizin yerel seçim kampanyası, aynı zamanda bütün toplumu kucaklayan bir çerçevede yürütülmelidir. Seçmenlere mesaj iletilirken kararlı olunmalı, bu kararlılık nazik ve kibar bir şekilde iletilmelidir. Ak Parti, milletimizin partisidir.

- Partimizin kullanacağı promosyonlar yasal çerçeveler içerisinde kullanılmalı ve seçmen profili dikkate alınarak cinsiyet ve yaş gruplarına göre sınıflandırılmalıdır. Kadınların kullandığı promosyon ürünler erkeklere, erkeklerin kullandığı ürünler kadınlara verilmemeli; çocukların kullanabileceği promosyonlar ise gençlere dağıtılmamalıdır.

AYRIM GÖZETMEDEN HERKESLE DİYALOĞA GİRİN

- Aktiviteye göre kıyafet giyin. Belediye başkan adayları, seçim alanlarına ve katılacakları aktivitelere göre kıyafet belirlemelidir. Bu aktiviteler sırasında ve propaganda süresi boyunca mevsim şartlarına uygun kıyafetler seçilmelidir.

- Adaylar, hiçbir ayrım gözetmeden toplumun bütün kesimleriyle diyaloğa girmelidir. Bunun için düğün, toplantı ve cenaze törenleri ile önemli olaylardan vaktinde haberdar olunmalı ve bu törenlere mutlaka gidilmelidir.

MAÇLARA GİDİN, COŞKUYU PAYLAŞIN

- Adaylar, şehrin(ya da kendi seçim bölgelerinin) amatör ve profesyonel spor kulüplerinin maçlarına gitmeli ve halkla bütünleşerek coşkuyu paylaşmalıdır.

- Belediye başkan adayları, propaganda çalışmaları sırasında tanıdığı insanlara mutlaka adıyla hitap etmeli, sıcak, saygılı ve güler yüzlü davranmalıdır.

- Günümüzdeki iletişim mecralarının başında sosyal medya gelmektedir. Ancak sosyal medya manüplasyona açık olduğundan, adaylar sosyal ve dijital medya mecralarını kullanırken kılavuzdaki ilgili açıklamalara dikkat etmeli, seçmenle asla tartışmaya girmemelidir. Adaylar resmi hesaplardan güncel bilgileri seçmenle paylaşmalı, seçmenlerin sorularını cevapsız bırakmamalıdır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 758
Bu Ay : 3242
Toplam : 3242

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom