TKDK, Hekimhan'da Toplantı Düzenledi

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumu tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TKDK, Hekimhan'da Toplantı Düzenledi Malatya İlçe

Öğretmenevi Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, Hekimhan Belediye Başkanı Mehmet Sait Özoğlu, Ziraat Odası Başkanı Hacı Parmaksız, Belde Belediye Başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, “Hekimhan olarak öncelikle tüm belde belediye başkanlarımızdan, girişimci vatandaşlarımızdan beldeleri ve kendileri için projeler üretmelerini istiyorum. Zaten bu tür projeleri sunmaya başlarsak gerisi gelir. Kaliteli üretim yapıldığı takdirde pazar sorunu yaşanmamaktadır. Bu fırsatları iyi değerlendirip Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının her kurumuna projeler sunarak desteklemelerden istifade etmeliyiz” dedi.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi ise şunları söyledi:

“Bakanlığımızın tarım ve hayvancılık alanlarındaki desteklemeleri devam ediyor. Artık üretmeyene destek yok. Üreteceğiz, belgelendireceğiz ondan sonra hibe ve desteğimizi alacağız. Malatya 500 Milyon lira destekten istifade etti. Bunu daha ileriye taşımak bizlerin elinde. Ne kadar çok proje üretip hayata geçirebilirsek alacağımız desteği arttırmış oluruz. İl Müdürlüğümüze Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 13 proje başvurusunda bulunuldu. İki ayı aşkın süredir gerek il merkezinde gerekse ilçelerimizde bu işin önemini ve başvuru şartlarını anlattık. Maalesef 13 proje başvurusu oldu. Bu sayıyı ne kadar artırırsak desteklemelerden o kadar fazla istifade ederiz. Burada Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumu Uzmanlarının anlatımlarını can kulağı ile dinlersek hangi konularda proje yapabileceğimize karar verebiliriz.”

Daha sonra Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumu konu uzmanları Halit Avcı ve Şafak Özen tarafından sunum yapıldı. Sunumun akabinde katılımcılar tarafından sorulan sorular yetkililer tarafından cevaplandırıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 611
Bu Ay : 6591
Toplam : 6591

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom