Vali Şahin, TCDD'de İnceleme Yaptı

Malatya Valisi Vasip Şahin, TCDD Malatya 5. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek Bölge Müdürü Üzeyir Ülker’den bilgi aldı, bölge müdürlüğü ve bağlı birimleri ile Malatya GAR’ında ve sosyal tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Şahin, TCDD'de İnceleme Yaptı Malatya Haber

Bölge Müdürü Ülker, müdür yardımcıları, İşletme müdürü ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Şahin’e Ülker tarafından bölge müdürlüğü ve faaliyetleri hakkında brifing verildi.

Ülker verdiği brifingde 5. Bölge Müdürlüğü olarak; TCDD’nin yük ve yolcu taşımacılığındaki payını arttırmak, demiryolunda bakım-tamir yapılana kadar geçici olarak hız sınırının aşağıya çekilmesini (tekayyüdatları) azaltmak, tehirleri asgariye indirmek, deray olaylarını minimize etmek, lokomotifleri verimli şekilde kullanmak ve yatırımları azami şekilde gerçekleştirmek olan öncelikli hedefine ulaşması için az olan kadroları ile gayreti bir çalışma göstererek taşımacılık ve teknik konularda en başarılı bölge müdürlüğü olduklarını dile getirerek yük dolumlarında önceki yıllara göre yüzde 53,57 artış sağlandığını, tekayyüdatlar 615 kilometreden 221 kilometreye düşülerek yüzde 64, Tehirler 174 dakikadan 58 dakikya düşürülerek yüzde 66, tekayyüdat sayısının 21’den 16’ya indirilerek yüzde 23’lük iyileşme sağlandığını belirtti.

Ülker, yük trenlerinde tehir süresinin 128 dakikadan 58 dakikaya, yolcu tren tehir süresinin de 56 dakikadan 43 dakikaya çekildiğini, lokomotif tren cerri (verimli çalışma süresi) ortalamasının 7.51 saatten 7.94 saate çıkarıldığını, bir önceki yıl 76 olan deray (tekerlerin raydan çıkması) sayısı 29’a düşürüldüğü ve 2013 yılında 155 milyon TL.- sözleşme bedelli 124 adet yatırımda yüzde 94 gerçekleşme elde edildiğini söyledi.

Vali Şahin, bakım onarım atölyeleri, depolar ,sosyal tesisler, gar binası ve peronları ile Haberleşme ve Kumanda Merkezini gezerek yetkililerden ve çalışanlardan bilgi aldı. Bilgisayar destekli yeni kumanda merkezi hakkında bilgi aldıktan sonra telsiz aracılığı ile yaptığı konuşmada o esnada seferde olan tren makinistlerine ve çalışanlarına kazasız ve belasız hayırlı yolculuklar, başarı ve mutluluklar diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 267
Bu Ay : 4065
Toplam : 4065

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom