Irmaklı'ya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kuruluyor

Malatya’nın Darende ilçesinin Irmaklı Köyü’nde, İlçe Tarım Müdürlüğü bünyesinde Hayvancılık ile ilgili Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurulması çalışmalarına başlandı.

Irmaklı'ya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kuruluyor Malatya İlçe

Kooperatifin kurulması ile bilinçli hayvancılık uygulamalarının daha verimli yapılması sağlanacak. Irmaklı Köyü’nde düzenlenen kooperatif kurma çalışmaları toplantısına; Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, AK Parti’nin Darende Belediye Başkanlığı adayı Süleyman Eser, Irmaklı Muhtarı Ömer Gökduman, belediye meclis üyesi adayları ile vatandaşlar katıldı.

Ziraat Odası Başkanı Vedat Ali Kaya tarafından köylülere kurulacak olan kooperatifin işleyişi ve sağlayacağı getiriler vatandaşlara anlatıldı.

Toplantıya katılan Darende Belediye Başkanlığı adayı Süleyman Eser, “Bu kooperatifin hizmetlerinde de birlikte olacağız. Ürünlerinizi satarken pazarda da birlikte olacağız. İçme suyunda da beraber olacağız. Düğünde beraber oynayacağız, cenazede de beraber ağlayacağız.

Sizinle olacağız çünkü bende sizden birisiyim. Irmaklı köyümüz artık mahallemiz oldu. İlçemizin en çalışkan yörelerinden biri. İlçemizin en güzel sebze, meyve kavununu yetiştiren köyümüz. Bizde sizlere katkıda bulunmak için buraya geldik. İnşallah hep birlikte kardeşçe başaracağız. Rabbim birlik beraberliğimizi bozmasın, Ben sizlerle beraber olmaktan çok mutluluk duydum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 824
Bu Ay : 4622
Toplam : 4622

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom