MAFSAD'da Fotoğrafçılık Dersleri Başladı

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD), temel fotoğraf eğitimlerine devam ediyor.

MAFSAD'da Fotoğrafçılık Dersleri Başladı Malatya Eğitim

SODES Fehmi Kolçak Fotoğraf Atölyesi’nde gerçekleştirilen 10.Temel Fotoğraf Eğitimi Kursuna 26 kişi müracaat etti. Kursun açılışında MAFSAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Güray Kuzu’nun karma fotoğraf sunumu katılımcılar tarafından izlendi. MAFSAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İsmail Evren ilk ders olarak fotoğrafın tarihçesi hakkında kursiyerlere bilgi verdi.

Kurslar hakkında bilgi veren MAFSAD Başkanı İnan Orhan, 5 yıl içinde yaklaşık 400 kişiye temel fotoğraf eğitimi verdiklerini, son yıllarda dijital makinelerin yaygınlaşmasıyla birlikte fotoğrafçılığa olan merakın arttığını ifade etti. Artık insanların fotoğrafa ciddi şekilde zaman ve bütçe ayırdıklarını söyleyen Orhan, günümüz iş dünyasında yoğun iş stresi nedeniyle insanların deşarj olacak bir liman aradıklarını ve fotoğrafın tam da bu noktada devreye giren enstrümanlardan biri olarak karşımıza çıktığını aktardı.

Fotoğraf sanatına olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten Başkan Orhan, “Sanatsal anlamda fotoğrafın belli bir kitle tarafından sahiplenilmesi bizim için memnuniyet vericidir, MAFSAD’ın kapısı fotoğraf sanatına gönül vermiş, fotoğraf sanatına ilgi duyan herkese sonuna kadar açıktır” dedi.

Kursiyerlerden Nursel Kaplan hem çalıştığını, hem de üniversite öğrencisi olduğunu, fotoğrafı çok sevdiği için de arta kalan zamanlarını fotoğrafa ayıracağını ve bu kapsamda kursa katıldığını, fotoğraf konusunda kendisini geliştirmek istediğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 809
Bu Ay : 6003
Toplam : 6003

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom