TSK'dan darbe belgeleri istendi

Birleştirilen 2. ve 3. Ergenekon iddianamesinin dünkü duruşmasında mahkeme Genelkurmay Başkanlığı'ndan darbe girişimlerinin belgelerinin gönderilmesini istedi.

TSK'dan darbe belgeleri istendi Türkiye-Dünya

Ergenekon soruşturmasının birleştirilen 2. ve 3. iddianamesinin son duruşmasında mahkeme darbe iddiaları ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan bilgi istedi.

Soruşturma savcılarının talebini dikkate alan İstanbul 13. Ağır Ceza, “Soruşturma kapsamında yargılanan bazı askeri şüphelilerin, 2000 ve 2009 arasında askeri darbe girişiminde bulunup bulunmadığı, darbe girişimi olduysa konuyla ilgili varsa belge ve bilgilerin Genelkurmay Başkanlığı’ndan istenmesini” talep etti.

ÖZDEN ÖRNEK MERCEK ALTINDA

Cumhuriyet Savcısı M. Ali Pekgüzel, ‘Darbe günlükleri’nin sahibi olduğu öne sürülen emekli Or. Özden Örnek hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca işlem yapılıp yapılmadığının sorulmasını istedi. Pekgüzel, sanık emekli Org. Hurşit Tolon’un da telefon görüşmelerinin detaylarının İletişim Başkanlığı’ndan istenmesini talep etti.

KANADOĞLU’NA İNCELEME TALEBİ

Geçen celsede, mahkeme, Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu’nun telefon dökümlerini ve hakkında savcılıkça bir işlem yapıldığının sorulmasını istemişti. Pekgüzel, Kanadoğlu’nun avukatının mahkemeye sunduğu ‘Bu kararınızı geri alın’ talebinin reddini istedi. Denizci teğmenlerde suikast bombası çıktı

Deniz Kuvvetleri eski Komutanı Metin Ataç ile şimdiki Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit’e yönelik suikast planladıkları iddiasıyla tutuklanan teğmenlerin evinde ele geçen yarım kilo patlayıcının suikast bombası olarak bilinen Datasheet olduğu anlaşıldı. Bahriye Üçok cinayetinde de benzer patlayıcının kullanıldığı belirlendi. İbrahim Şahin’den çıkan krokilerle Gölbaşı’nda yapılan kazılarda bulunan cephane arasında 590 gr. Datasheet patlayıcı da vardı.


Star
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 210
Bu Ay : 210
Toplam : 210

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom