Üreticiler Son Günleri Beklemesin

Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. (TARSİM) Malatya Bölge Müdürü Sabri Akın, Malatya’da kayısı ürününde son poliçe kabul tarihinin yaklaştığını, üreticilerin sigorta yaptırmaları için son günleri beklememeleri gerektiğini söyledi.

Üreticiler Son Günleri Beklemesin Malatya Ekonomi

Malatya’da sigorta acentelerine yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Malatya Bölge Müdürlüğü ve Malatya Sigorta Acenteleri Derneği işbirliği ile Malatya ilinde faaliyet gösteren sigorta acentelerine yönelik Devlet Destekli Tarım Sigortaları tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlenerek, sigorta süreciyle ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.

TSO Yeni binasında düzenlenen toplantıda konuşan TARSİM Malatya Bölge Müdürü Sabri Akın, Devlet Destekli Tarım Sigortaları poliçelerinin düzenlenmesinde önemli katkıları bulunan sigorta acentelerine teşekkür ederek, Malatya ilinde kayısı ürününde son poliçe kabul tarihinin yaklaştığını, üreticilerin sigorta yaptırmaları için son günleri beklememeleri gerektiğini, poliçe düzenlenirken bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesinin çok önemli olduğunu belirtti.

Malatya Sigorta Acenteleri Dernek Başkanı Mehmet Ayhan Altunok ise TARSİM Bölge Müdürlüğü tarafından sigorta acentelerinin unutulmadığını, her yıl poliçe son kabul tarihleri gelmeden önemli değişiklikleri bu tür organizasyonlar ile acentelere duyurduklarını kaydetti.

Altunok, sigorta acentelerinin yapmış oldukları hizmetin öneminin büyük olduğunu, üreticiler ile direk irtibatta oldukları için poliçe düzenlerken dikkat edilecek konulara önem verilmesi gerektiğini ve üreticilerin yanında olduklarını söyleyerek 2014 yılının acentelere hayırlı bir poliçe dönemi olmasını diledi.

Daha sonra konuşma yapan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, yeni binada yapılan ilk toplantının Malatyalılar için önemli bir kurum olan TARSİM tarafından yapılmasından mutlu olduğunu ifade etti.
Erkoç, TARSİM ’in kayısı üreticilerine yeterince destekte bulunduğunu, ancak kayısının belirli noktaya gelmesi için sadece bu desteğin yetmeyeceğini, sanayici ve iş adamlarının gerek kayısı ihracatında gerekse kayısı ile ilgili ürün imalatında daha aktif rol oynamaları gerektiğini söyledi.

Erkoç, TSO Genel Sekreter Vekili Abdullah Duran, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Cebrail Aldı, Malatya Sigorta Acenteleri Dernek Başkanı Mehmet Ayhan Altunok, Neova Sigorta Malatya Bölge Müdürü Mehmet Hakan Hayta, Mapfre Genel Sigorta Malatya Bölge Müdürü İsmet Metehan ve acentelerin katıldığı toplantıda TARSİM Malatya Bölge Müdürü Sabri Akın ve Bölge Müdür Yardımcısı Bünyamin Kadak tarafından Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi, 2014 yılı değişiklikleri ve acente ekran uygulamaları hakkında bilgi verildi, katılımcıların soruları cevaplandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 124
Bu Ay : 7761
Toplam : 7761

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom