155 SMS Hizmette

Vatandaşın acil durumlarda, ihbar veya şikayette bulunabilmesi için cep telefonundan SMS göndermek suretiyle kolluk kuvvetlerine kolayca ulaşabilme imkanı getirildiği bildirildi.

155 SMS Hizmette Malatya Haber

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Emniyet Teşkilatı, yurt çapında vatandaşlarımızın polise daha hızlı ve kolay erişimini sağlamak için teknolojinin getirdiği iletişim ve haberleşme sektöründeki yenilikleri bünyesine katarak ilerlemektedir. Bu yeniliklerden bir tanesi de vatandaşın acil durumlarda, ihbar veya şikayette bulunabilmesi için cep telefonundan SMS göndermek suretiyle kolluk kuvvetlerine kolayca ulaşabilmesidir.

Yirmi birinci yüzyıla girdiğimiz şu dönemde, engelli olsun olmasın her insanın güvenlik hizmeti alma ve suçla karşılaştığında ihbarda bulunma hakkı ve yasal zorunluluğu vardır. Güvenlik hizmetlerinde fırsat ve imkân eşitliğinin sağlanması, demokratik toplumların en temel unsurlarından birisidir.

155 SMS servisinin hayata geçirilmesiyle ilgili en fazla talep engelli vatandaşlarımızdan gelmektedir. Türkiye’de kayıtlı; işitme engelli 156 bin 573, dil ve konuşma engeli olan 37 bin 494 ve diğer engelli vatandaşlarımızla beraber toplamda 1 milyon 559 bin 222 engelli vatandaşımız bulunmakta olup 155 SMS servisinin faaliyete geçmesiyle bu hizmeti rahatlıkla kullanabileceklerdir.

Acil durum, ihbar veya şikayetleri cep telefonundan SMS göndermek suretiyle iletilebilmesi için, Emniyet Genel Müdürlüğü ile işletmeci operatörler arasında alt yapı hazırlık ve uygunluk çalışmaları tamamlanmıştır.
Bu bağlamda vatandaşlarımızın 155 Polis İmdat Acil Çağrı kısa numarasını kullanmak suretiyle cep telefonundan acil durumlarda, ihbar veya şikayette bulunabilmesi amacıyla 155 SMS servisi, 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren ücretsiz olarak kullanıma açılmıştır” denildi.

Açıklamada, 155 SMS ihbar servisinden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerektiği belirtildi:

“Cep Telefonlarının SMS kısmında ihbar veya şikayetle ilgili bilgiler yazıldıktan sonra 155’e göndermek suretiyle ücretsiz olarak mesajı ileteceklerdir.

İlk etapta SMS ihbarlarına interaktif olarak geri dönüş yapılamayacağından SMS içeriğine ihbarla ilgili tüm bilgilerin eksiksiz olarak yazılması gerekmektedir.

SMS’ler hangi konumdan gönderilmiş ise o coğrafi konumdaki ilin 155 Polis İmdat Çağrı Merkezine iletilecektir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom