Sivas Caddesinde Altyapı Yenileniyor

Son 5 yılda 400 kilometreye varan altyapı çalışmasıyla rekor kıran Malatya Belediyesi, yatırımlarına aralıksız devam ediyor.

Sivas Caddesinde Altyapı Yenileniyor Malatya Ekonomi

Belediye, Uçbağlar Mahallesi Sivas Caddesi’ndeki açık sulama kanalını kapalı sisteme alarak bölgede önemli bir altyapı hizmetini daha tamamlıyor.

Malatya Belediyesi tarafından son 5 yılda şehrin genelinde sürdürülen altyapı iyileştirme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Bir çok bölgedeki sorunları önemli altyapı yatırımlarıyla ortadan kaldıran belediye, Uçbağlar Mahallesi’nde alt yapı ile ilgili sıkıntıları da tamamen bertaraf edecek çalışmalar gerçekleştiriyor.

Uçbağlar Mahallesi Sivas Caddesinde kapsamlı bir çalışma yürüten Malatya Belediyesi ekipleri, yetersiz hale gelen altyapı hizmetlerini yeniliyor. Caddede bulunan açık sulama kanalından kaynaklanan çevre kirliliği ile yağmur suyu ve kanalizasyon sıkıntılarını ortadan kaldıracak çalışmalar kapsamında sulama kanalı kapalı sisteme alınıyor. Açık sulama kanalının rehabilitesi için Ø600’lük korige borular döşeniyor. Böylece bina sakinlerinin yağmur suyu sıkıntıları ve sulama kanalından kaynaklanan çevre kirliliği çözüme kavuşturuluyor.

Aynı zamanda sulama kanalının altında bulunan kanalizasyon hattını da yenileyen belediye, binalara denk gelen kısımlardaki kanalizasyon parsel bacalarını da değiştiriyor ve bu bölgede bulunan mazgalların temizliği ile yükseltilmesini gerçekleştiriyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 675
Bu Ay : 1193
Toplam : 1193

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom