Aileni Yaşat ki Dünya Yaşasın

Malatya Kent Konseyi, "Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında “Sevginiz ailenizle bir gün değil her daim olsun” sözünün yer aldığı lokumlar ve bildiri dağıtıldı.

Aileni Yaşat ki Dünya Yaşasın Türkiye-Dünya

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından 2014 yılı lokomotif projesi olarak başlatılan, projen ile Malatya ve Türkiye genelinde sıkça bahsedilen “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında projenin tanıtımı için Soykan Parkı önünde vatandaşlara “Sevginiz ailenizle bir gün değil her daim olsun” sözünün yer aldığı lokumlar ve ailenin toplum hayatı için ne kadar önemli bir unsur olduğuna dikkat çeken bildiri dağıtıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre küreselleşen dünyada modernleşmenin etkisi ile birlikte aile kavramının gittikçe öneminin yitirdiğini, aile fertleri arasında sevgi, saygı, fedakârlık gibi önemli değerlerin azaldığına vurgu yapıldı. Aileyi ve toplumu tehdit eden sorunlara yönelik farkındalık uyandırmak amacı ile yıl içinde çeşitli bilinçlendirme çalışmaları ve etkinlikler yapılacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada; “Uzakların yakınlaştığı bir dünyada, yakınlarımıza uzak olduğumuzu gördük. Aynı evin içinde birbirimizi görmediğimizi farkettik. Toplumsal ve ahlaki yapımızla örtüşmeyen eş cinayetleri, anne-baba cinayetleri yaşadığımızı gördük. Çocuklarımızın anne ve babalarını sadece para veren bankamatik olarak algıladıklarını gördük.3+1 evlerimizde iki kişi ile yaşadığımızı gördük. Arabamıza ve mobilyalarımıza gösterdiğimiz ilgiyi çocuklarımıza-akrabalarımıza göstermediğimizi gördük. Hal böyle olunca “Aile Evden Gitmeden” gerekli önlemleri almamız gerektiğini farkettik” ifadeleri yer aldı.

Vatandaşlar ise projenin önemine vurgu yaparak, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 294
Bu Ay : 1823
Toplam : 1823

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom