TMO Pirinci 2.90 TL den Satılıyor

TMO markalı ürünler anlaşmalı marketlerde kilogram başına 2,90 liradan satılmaya başlandı. Makro ve CarrefourSA da satışlar devam ediyor.

TMO Pirinci 2.90 TL den Satılıyor Malatya Ekonomi

CarrefourSA, Makro gibi marketler pirinç fiyatlarının yükseldiği bu dönemde kaliteli ve uygun fiyatlı yerli pirinci müşterilerine sunmak için Toprak Mahsulleri Ofisi ile iş birliği yapıyorlar.


 TMO pirinçlerinin bütün ülke sathına yayılması suretiyle daha fazla tüketiciye kaliteli ve uygun fiyatlı pirincin ulaşmasını sağlamak için yapılan anlaşma sunucunda TMO markalı ürünler anlaşmalı marketlerde kilogram başına 2,90 liradan satılmaya başlandı.


Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Erdoğan ve Ticaret Şube Başkanı Cihan Soyalp’in  “Özellikle uluslararası piyasalarda fiyatları değişen ürünler çok önemli. Bunlarda ağırlıklı olarak hububat fiyatlarında dalgalanmalar olduğunu görüyoruz. Hasatın tamamlanmasını takiben henüz üç aylık bir süre geçmesine rağmen pirinç ve bazı tarımsal ürün fiyatlarında ani olarak spekülatif artışlar yaşandı. Bu artışlar, vatandaşın bütçesini zorluyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı pirinci tüketiciye ulaştırmak için Toprak Mahsulleri Ofisi ile bir iş birliği anlaşması imzaladık; böylece pirinç fiyatlarını 2,90 liraya kadar çektik. Dünya hububat fiyatları ve kurdaki dalgalanma nedeniyle enflasyonda yaşanan bu etkilerin geçici olduğunu düşünüyorum”.dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 666
Bu Ay : 5860
Toplam : 5860

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom