Devlet Hastaneleri İle İlgili Açıklama

Malatya’da yeni Devlet Hastanesi’nin hizmete sunulmasından sonra, diğer hastanelerde hangi hizmetlerin verildiğiyle ilgili karmaşıklık yaşanması nedeniyle açıklama yapıldı.

Devlet Hastaneleri İle İlgili Açıklama Malatya Yaşam-Sağlık

Eski Malatya Devlet Hastanesi Merkez Kampusu ismi de Fırat Semt Polikliniği oldu.

Malatya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Şükrü Özdemir, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, “Malatya Devlet Hastanesi Yeni Hastane Binası bilindiği üzere 18.09.2013 tarihinden itibaren halkımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Halkımız ve kamuoyu yeni hastane binasının hizmete girmesinden önce yeni bina ve eski binalarımızda hizmetin nasıl verileceği konusunda Genel Sekreterliğimiz tarafından bilgilendirilmişti.

Fakat gelen bildirimler ve yaptığımız tespitlerden; Merkez Kampüs(Yeni Hastane Binası) ve hizmet vermeye devam eden ek bina ve semt polikliniklerimizde verilen hizmetler hakkında halkımızın ve kamuoyunun yeniden bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

Fırat Semt Polikliniğimizde(Eski Malatya Devlet Hastanesi Merkez Kampüsü) poliklinik hizmetleri ile laboratuvar ve röntgen görüntüleme hizmetlerinin verilmesine devam edilmektedir. (MR ve Tomografi Yeni Hastane binasında hizmet vermekle birlikte, burada muayene olan hastaların randevuları Fırat Semt Polikliniğinde verilmektedir.)
Fırat Semt Polikliniğinde; Dahiliye, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin Cerrahi, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, KBB, Göğüs Cerrahi, Genel Cerrahi, Üroloji, Göz Hastalıkları, İntaniye, Fizik Tedavi, Cildiye, Kadın Doğum, Çocuk, Kardiyoloji, Psikiyatri branşlarında poliklinik hizmeti verilmektedir. (Poliklinik hizmeti verilen branş ve hekimlerin güncel çalışma listelerine 184 Merkezi Hastane Randevu Sistemi ve Hastanemizin http://www.malatyadh.gov.tr/ web adresinden ulaşılabilir.)

Beydağı Kampüsü Kadın Doğum, Çocuk Ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları branşları vardiya (17-21 saatleri arasında) hizmetleri ve acil servis hizmetleri Beydağı Kampüsünde verilmektedir.

Erişkin Acil Sağlık Hizmetleri Merkez Kampüste (Yeni Bina) Acil Tıp Uzmanlarıyla birlikte, Dâhiliye, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin Cerrahi, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, KBB, Göğüs Cerrahi, Genel Cerrahi branşları tarafından 7 gün 24 saat verilmektedir.

Vardiya (17-21 saatleri arası) poliklinik hizmetleri; 15.11.2012 tarihinden itibaren Merkez Kampüste( Yeni Hastane Binası), Dâhiliye, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin Cerrahi, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, KBB, Göğüs Cerrahi, Genel Cerrahi, Üroloji, Göz Hastalıkları, İntaniye, Göğüs Hastalıkları branşlarında verilmektedir” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 717
Bu Ay : 5911
Toplam : 5911

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom