'STK'lar ve Meslek Odaları ile İstişare Halinde Çalışacağız'

Yerel seçim çalışmalarına devam eden Malatya Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, memleketin sorunları için ele ele vererek çalışacaklarını, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları ile sürekli istişareler halinde olacaklarını söyledi.

'STK'lar ve Meslek Odaları ile İstişare Halinde Çalışacağız' Malatya Siyaset

Merkez ilçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmaları kapsamında Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti. Oda Başkanı Şevket Keskin ile bir süre sohbet edip istişarelerde bulanan Ekinci, yeniden Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına seçilen Keskin’e görevinde de başarılar diledi.

Biraz gecikmeli de olsa yerel seçim çalışmalarına başladıklarını belirten Ekinci, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, sivil toplum kuruluşları ve odalar ile istişareler halinde çalışacaklarını belirtti.

Memleketin sorunları için ele ele vererek çalışacaklarını ifade eden Ekinci, “Gelecekteki sorunların çözümü için sizlerden de yardım bekliyoruz. Bize düşen katkıları da ileriki zamanlarda istişare ederek çözebileceğimizi ve birlik olabileceğimizi düşünüyorum. Bu yola çıkışımızda bize tecrübeleriniz ve birikimleriniz ile yol göstereceğinizi düşünerek sizleri ziyarete geldik. Umarım sizlerde bu konuda bizlere bir öncülük yapar ve yol gösterici olursunuz. Gelecekte bu memleketin sorunları için hep birlikte el ele vererek çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Malatya Tabip Odası Başkanı Ali Yalçın ise Ekinci’ye çıktığı yolda başarılar dileyerek, şunları söyledi; “Kendisi ilimizde saygın, görüşleri dikkate alınan örnek bir kişidir. Kendisinin Malatya’nın sorunlarına yönelik bugüne kadar getirmiş olduğu önerilerin ve bunlara yönelik çözümlerin kayda değer olduğunu, her seferinde dikkat çektiği konuların gerçekten ilimizin önemli sorunları olduğunu çoğu zaman gördük. Umut ediyoruz ki bu yeni dönemde de kendisi ve kendisi ile birlikte ortak hareket eden tüm sivil toplum kuruluşları ve odaların desteği ile güçlü bir liderlik mekanizması ortaya çıkaracaktır”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Keskin ise Ekinci’nin acemilik dönemini atlattığını ustalık döneminde de başarılı olacağına inandığını belirterek “Yıllarca hizmet ettiniz, belediye başkanlığı yaptınız. Herkes hizmetlerinizi gördü. Acemilik döneminizde geçti. İnşallah ustalık döneminde her şey gönlünüzce olur. Şoförler Odası ve diğer meslek odaları belediyeler ile iç içe kurumlardır. Bizim belediyelere verebileceğimiz pek bir şeyimiz olmazsa da belediyelerin bize vereceği çok şey var. Özellikle iki büyük merkez ilçe bizim için çok önemlidir” dedi.

Doğu Garajı ile ilgili yaşanan sıkıntı ve çözüm önerilerini de Battalgazi Belediye Başkan adayı Ali Ekinci’ye ileten Keskin, “Doğu bölgesinden gelen araçlar çok büyük sıkıntı yaşıyor. Garajın çok küçük olduğunu, arabaların sığmadığını ve bunu da Battalgazi Belediye Başkanının çözebileceği bir konu olduğunu düşünüyorum. Görev size nasip olursa sizinle iyi bir şekilde çalışacağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom