Yaban Hayvanlara Yem Desteği Verildi

Malatya’da, geçen yıl için yaban hayvanlarına 21 bin 150 kilogram yem desteği yapıldığı bildirildi.

Yaban Hayvanlara Yem Desteği Verildi Malatya Haber

Doğa Koruma ve Milli Parklar Malatya 15. Bölge Müdürü Ayhan Deligöz, kış şartları nedeniyle yem bulamayan yaban hayvanlarına yem konusunda çalışma yaptıklarını belirterek, “Bölge Müdürlüğümüze bağlı illerde ağır kış şartlarından ötürü yemleme çalışmaları yapılmaktadır. Bu bağlamda 18 bin 680 kilogram besi yemi, 450 kilogram sakatat, 390 kilogram pazar artığı, 500 kilogram saman, bin 130 kilogram ot yonca olmak üzere toplam 21 bin 150 kilogram yaban hayvanlarına yem desteği yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

45 AVCI EĞİTİM KURSU AÇILDI

Malatya, Gaziantep, Elazığ, Adıyaman, Sivas, Diyarbakır, Tunceli, Kahramanmaraş, Kilis, Siirt, Şırnak, Batman, Mardin ve Şanlıurfa illerinin bağlı bulunduğu Doğa Koruma ve Milli Parklar Malatya 15. Bölge Müdürü Ayhan Deligöz, “Bölge Müdürlüğümüz dahilinde 14 ilde sürdürülebilir avcılığa uygun olarak av yaban hayatı faaliyetleri 2013 yılında da devam etmiştir. Malatya ili Bölge Müdürlüğümüzün merkezi olup yaklaşık 2 bin civarında avcı bulunmaktadır. Bu avcılardan bin 250 tanesi aktif olarak ava katılmışlardır. Bölge Müdürlüğümüz genelinde de yaklaşık 9 bin 375 aktif avcı bulunmaktadır.

Bölge Müdürlüğümüz dahilinde 45 adet avcı eğitim kursu açılmış ve bin 779 kişiye avcı eğitim sertifikası verilmiştir. Bu bağlamda Malatya ilinde de 2 adet avcı eğitim kursu açılmış 72 kişiye avcılık belgesi verilmiştir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 909
Bu Ay : 1427
Toplam : 1427

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom