Yazıhan'dan Kan Kampanyasına Destek

Malatya’nın Yazıhan ilçesinde, Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına destek verildi.

Yazıhan'dan Kan Kampanyasına Destek Malatya İlçe

Yazıhan Kaymakamlığı ve Kızılay Kan Bağışı Merkezinin ortak çalışması ile düzenlenen ‘Kan bağışı organizasyonunda’ 100 kişi kan vermek için müracaat ettiği, 80 kişinin kan bağışlaması uygun bulunduğu ve kanlarının alındığı belirtildi.

Organizasyon kapsamında, Yazıhan Kaymakam Vekili Medeni Bakır’ın talebi üzerine Yazıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik ‘Kan Bağışı ve Kan Bağışının Toplumsal Önemi’ konulu sunum gerçekleştirildi. Yazıhan SODES Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen sunumda, Kan Bağışçısı Kabul Uzmanı Ferhan Altunbaşak tarafından kan bağışı ve kan bağışının önemi üzerinde durularak, katılımcılar kan bağışına davet edildi.

İlçe Kaymakam Vekili Medeni Bakır tarafından, ilçe muhtarları, koruyucular, Jandarma, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük yetkililerine yönelik olarak yapılan görüşmelerde katılımcılar kan bağışına teşvik edildi. Kendisi de kan vererek organizasyona destek olan Kaymakam Vekili Medeni Bakır, katılımın yüksek olması için organizasyonla birebir ilgilendi.

Kan bağışı organizasyonunun sonunda Kızılay Kan Alma Ekibi Başkanı Dr. Sertaç Özcan yaptığı konuşmada kan bulmakta güçlük çekilen şu kış günlerinde, kan bağışına yaptıkları destekten dolayı Kızılay adına, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 353
Bu Ay : 871
Toplam : 871

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom