'Malatya'ya Görme Engelli Okulu Yapılacak'

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da görme engelli çocukların eğitim görebilmeleri için bölgesel ölçekte bir okul yapılması hususunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bulundukları talebin olumlu karşılandığını söyledi.

'Malatya'ya Görme Engelli Okulu Yapılacak' Malatya Haber

 AK Parti Malatya Milletvekili Çalık, Beyazay Malatya Şube Başkanı, dernek üyeleri, görme engelli çocuklar ve aileleri ile birlikte Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulunduklarını belirterek, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığımız ziyarette, Malatya’da görme engelli evlatlarımızın eğitimi için bir okul yaptırılması hususunda talepte bulunduk. Bu konuya sayın başbakanımız olumlu baktı. Bunun üzerine talebimizi ziyaret ettiğimiz Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nebi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşenur İslam ve Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem’e ilettik. Her iki bakanlıkta proje teklifine olumlu baktı. Görme Engelliler Okulu için projemizi hazırlayıp bakanlığa sunacağız. Malatya’da daha önce görme engelli evlatlarımız için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir sınıf ayarlanmış ve öğretmenler görevlendirilmişti. Son gelişme ile birlikte görme engelli evlatlarımız için bölgesel ölçekli bir okulu Malatya’ya kazandıracağız” dedi.

AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanı Nükhet Hotar’ın da ziyaret edildiğini belirten Çalık, “Gerçekleşen ziyaretlerde görme engelli çocuklarımızın eğitimde yaşadığı sorunlar ve bu sorunlara yönelik beklenti ve çözüm önerileri konuşuldu” şeklinde bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 885
Bu Ay : 2453
Toplam : 2453

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom