Porgalı'dan Hayvan Pazarına Ziyaret

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Hulisi Porgalı, Canlı Hayvan Pazarı’nı ziyaret ederek üreticiler ile bir araya geldi.

Porgalı'dan Hayvan Pazarına Ziyaret Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Hulisi Porgalı, beraberinde partililer ile birlikte Canlı Hayvan Pazarı’nı ziyaret edip üreticilerin sorunlarını ve yerel seçimlerde de destek istedi.

Hayvanlara ceza yazımı konusunda üreticilerin özellikle belediyeden ve zabıtadan yana dertli olduğunu söyleyen Porgalı, “Bugün canlı hayvan pazarındaki üreticilerimizi ziyaret ettik. Bir kalabalık, bir canlılık var ama satışlardan yana biraz da şikayet var. Çoğunlukla belediyenin ceza yazması ve zabıtalardan şikayet var” ifadelerini kullandı.

Porgalı, yönetime geldikleri takdirde Canlı Hayvan Pazarı için çeşitli düzenlemeler yapacağını belirterek, “Biz yönetime geldiğimiz taktirde Allah’ın izni ile yeni düzenlemeler yapacağız. Kolaylıklar sağlayacağız. Buradaki arkadaşlarımızın hepsine de bol kazançlar ve hayırlı satışlar diliyorum. Coşkulu bir kalabalık ile karşılandık. İnanın ki herkes bir arayış içerisinde. Desteklerini esirgemediler. Hepsi hemen hemen Yeşilyurt bölgesinde ikamet ediyor. Köylü arkadaşlarımız, tarımdan gelen, hayvancılıkla uğraşan insanlarımız. Allah yardımcıları olsun. Bizlerde elimizden geldiği kadar belediye olarak 30 Mart’tan sonra eğer kazanırsan burası bizim Yeşilyurt bölgemizde yer alıyor. Elimizden gelen desteği vereceğiz. İnşallah buradaki arkadaşlarımızın sıkıntılarını gidereceğiz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı Ramazan Kırma ise Porgalı’ya teşekkür etti.

Kırma, “Bütün partiler ve bütün adaylar geliyor. Burası Malatya’nın anahtarıdır. Buraya 13 ilçeden gelen insanlar var. Buradaki insanlar gariban insanlardır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 108
Bu Ay : 1690
Toplam : 1690

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom