Akraba Bağının Önemine Deyinildi

Aile Eğitim Uzmanı Recep Bulut, “Akrabalık bağlarının kopması sosyal kansere yol açmaktadır” dedi.

Akraba Bağının Önemine Deyinildi Malatya Haber

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından 2014 yılı lokomotif projesi olarak belirlenen, aile temalı ‘Hazinemiz Ailemiz’ projesi kapsamında Kadın Meclisi tarafından yürütülen konferanslar dizisinde ‘Akrabalarla İletişim’ konusu ele alındı.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Salonu’nda düzenlenen konferansa konuşan Malatya Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi’nde görevli Aile Eğitim Uzmanı Recep Bulut, akrabalık kavramı üzerinde durarak akrabalık ilişkilerinin üç derecede olduğunu, bunlardan ilkinin akrabalarımıza karşı güler yüzlü olmamız, ikincisi sık sık ziyarette bulunmamız, üçüncüsü ise akrabalara mali yardım ve destekte bulunmamız olduğunu kaydetti.

Aile bağlarının ve akrabalık ilişkilerinin zayıflaması, sahipsizlik duygusundan kaynaklı toplumsal yaşam içinde ‘Sosyal Kanser’ diye adlandırılan problemlerin oluştuğunu söyleyen Bulut, “Modernizim akrabalık bağlarını koparıp insanları bireysileştirmektedir. Aile bağlarının çözülmesi akrabalık bağlarının da çözülmesi anlamına gelmektedir” dedi.
Akrabanın hasta, cenaze, düğün gibi sevinçlerine ortak olmamızı ve birbirimize alabildiğine yakın olmamız gerektiğinin altını çizen Bulut, hepimizin en dar daireden en geniş daireye kadar yakınlarını ziyaret edip onların ihtiyaçlarını gidermemiz ve dertlerini dinleyerek yakınlığımızın hakkını vermemiz gerektiğini söyledi.

Bulut, ayrıca çocuklarımızın toplumsal ve ahlaki boyuttan sağlıklı gelişmeleri içinde akraba çevresini iyi oluşturmamız gerektiğini ve çocuklarımızı modern hayatın eğreti çevresi ile baş başa bırakmamamız gerektiğini ifade etti.

Programın sonunda kadın meclisi üyeleri Aile Uzmanı Recep Bulut’a konu ile ilgili çeşitli sorular yönelterek, kendi aile yaşantılarından örnekler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 23
Bu Ay : 3821
Toplam : 3821

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom