Cemil Çelik'ten MTB'ye Ziyaret

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Gürsel Özbey, Teknopark ile beraber Malatya’nın sanayisinin gelişeceğine inandığını söyledi.

Cemil Çelik'ten MTB'ye Ziyaret Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, MTB Başkanı Gürsel Özbey ve yönetimine ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette konuşan TB Başkanı Gürsel Özbey, “Üniversite sanayi işbirliği devamlı Malatya’mızın gündemindedir. Bu vesileyle hocamızla birlikte Teknopark’ın kuruluşunda beraberiz. Teknopark ile beraber Malatya’nın sanayisini iş adamlarının önlerine koyacağız” diyerek, Teknopark ile beraber Malatya’nın sanayisinin gelişeceğine inandığını vurguladı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ise gecikmiş bir ziyaret olduğunu belirterek, “Teknopark’ın kurucu ortaklarından olan Ticaret Borsamızı ziyaret ediyorum. 2010 yılında kurulan Teknopark binamız tamamlandı. Gecikmesinin sebebi, müteahhit firmadan kaynaklandı. 12 şirketimiz prefabrik bürolarda hizmetlerini sürdürüyor. Bir ay içerisinde 40’a yakın şirketi kabul edeceğimiz Teknopark’ı hizmete sunacağız. Sanayi ve teknoloji bakanımızın katılımı ile hizmeti yeni binasında sürdüreceğiz. Teknopark ile üniversite sanayi işbirliği ile yeni AR-GE çalışmaları yapıp, Malatya ekonomisine katma değer sağlayacağını ümit ediyoruz. Üniversitedeki hocalarımız ile sanayicimizi bir araya getirip, güzel çalışmalar yapacağız” açıklamasını yaptı.

Özbey, ziyaretin anısına Çelik'e tepside kuru kayısı hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 270
Bu Ay : 8329
Toplam : 8329

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom