Ülkesel Halk Elinde Islah Projesi

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin yürüttüğü, ‘Ülkesel Halk Elinde Islah Projesi’ kapsamında elektronik kantar dağıtım ve bilgilendirme toplantısı Yazıhan İlçe Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Ülkesel Halk Elinde Islah Projesi Malatya Haber

Toplantıya; Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Metin Bayraktar, proje paydaşı olan Yazıhan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Selami Aygen, Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın, Drejanlılar eski Dernek Başkanı ve AK Parti’nin Yazıhan Belediye Başkanlığı adayı Nevzat Öztürk, Proje Teknik Elemanı Veteriner Hekim Murat Parlakdemir ve proje kapsamındaki yetiştiriciler katıldı.

Yazıhan Belediye Başkanı ve ev sahibi olan Ali Kaya, “Sizin yaptığınız bu iş hakikaten sonuna kadar helal bir kazançtır. Çoluk çocuğunuza helal kazanç yedirdiğinize inanıyorum. İnşallah burada birlik beraberliğinizi her zaman sağladıkça birlik başkanı ise hakikaten bu kadar bu işin üzerine düşüyor bu toplantılar ve projelerle inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda hayvancılık daha farklı bir boyuta gelecek belki birilerine siz tekrar örnek olacaksınız” dedi.
Proje Koordinatörü Prof. Dr. Metin Bayraktar ise şunları söyledi:

“Bugün burada üreticilerimize talep etmiş olduğumuz elektronik kantarların dağıtım töreni için toplanmış bulunuyoruz. Bu kantarlar doğum ağırlıklarının daha hassas ve daha doğru kayıt altına alınması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından gelen elektronik postada da bizleri proje paydaşlarını bu kantarların temin edilmesi ve üreticiler tarafından kullanılması için özellikle uyarıyor.”
Yazıhan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Selami Aygen de şöyle konuştu:

“Şu andan itibaren elektronik kantarlarla kuzularınızı kayıt edeceksiniz. Belki şimdilik bu destekleme için yapılıyor ama proje bittiğinde o kayıtların ne anlama geldiğini o zaman göreceksiniz iyi kaliteli damızlıkların seçilmesi noktasında önemlidir onun için önümüzdeki zamana bırakıyorum proje amacına inşallah ulaşır verimli olur.”
Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler bu projedeki uygulama esaslarını yerine getirirsek zaten sizin ne kadar işinize yaradığını o zaman göreceksiniz inşallah tabi teknik anlamdaki bilgileriniz sorularınız sorunlarınız varsa’ da buradaki proje paydaşları buradayken hepsini bize sorabilirsiniz bizler zaten cevap vermek için buradayız.”

Daha sonra elektronik kantarların kullanımı hakkında yetiştiricilere bilgiler veren Proje Teknik Elemanı Veteriner Hekim Murat Parlakdemir, kullanımla ilgili birebir anlatım yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 431
Bu Ay : 4797
Toplam : 4797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom