AK Parti Heyeti'nden Seçim Ziyaretleri

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır, Altay Kışlası’nın Malatya’ya kazandırılmasının önemli projelerinden biri olduğunu vurgulayıp, “Burada uydu kent projesini devreye koyacağız” dedi.

AK Parti Heyeti'nden Seçim Ziyaretleri Malatya Siyaset

Beraberinde, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Gençlik Kolları Başkanı Miraç Göçmez, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Battalgazi Belediye Başkanlığı adayı Selahattin Gürkan, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ve bazı parti yöneticileriyle birlikte Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilciliği ve İhlas Haber Ajansı’nı ziyaret eden Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır, istişarelerde bulundu.

Ziyarette konuşan Ahmet Çakır, Altay Kışlası’nın Malatya’ya kazandırılmasının önemli projelerinden biri olduğunu vurgulayıp, “Burada uydu kent projesini devreye koyacağız. Ayrıca İkizce Köyü bölgesini ayrı bir alt merkez olarak düzenleyeceğiz. Çok katlı olmayan evler şehir planı uygulayacağız. 30 Mart seçimi evet yerel seçim ancak genelde de önemi vardır. Bu nedenle halkımız istikrardan yana oylarını kullanacaklarına inanıyoruz” diye konuştu.
Başkan Çakır, görev yaptığı 5 yıllık sürede değişim ve dönüşüm çalışmaları da yaptıklarını hatırlatıp, hizmetleri ana başlıklar halinde dile getirdi.

AK Parti il başkanı Bülent Tüfenkçi ise istikrarın önemine temas ederek, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile siyaset yapıp onun idare ve istikameti doğrultusunda yürümek bizleri gururlandırıyor. Belediye başkanlarımız da Sayın Başbakanımızdan aldıkları ve alacakları projeler ile halkımıza hizmet etmek için çaba gösteriyorlar ve gösterecekler. Ancak şunu söyleyeyim, yapamayacağımız sözü vermedik ve vermeyeceğiz. Onun için başkanlarımız projeleri uçuk olmayacak. Malatyalı hemşerilerimizden özellikle şunu rica ediyorum. Sen ben değil, biz demeliyiz. Falana, filana küstük, darıldık demeden AK Parti’nin 30 Mart ‘ta yerelde iktidar olması noktasında çaba göstermemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Malatya’nın büyükşehir olmasının avantajlarından söz edip, “Altay Kışlası’ndan tutun da Ak Oğuz Kışlası’nın park olarak düzenlenecek olması, kuzey çevre yolun ve kıyı şerit yolundan Pınarbaşı projesine kadar, Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışıp hizmette verimli olunması için çaba göstereceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla istişare içerisinde kalkınma sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilcisi Celal Koyuncu ise şunları söyledi:
“Bu millet kendisine hizmet edenleri unutmadı. Bundan sonra da unutmayacaktır. Ülkemiz 30 Mart ‘ta bir dönemeçten geçecektir. Birileri, yerel seçimler konusunda ‘Bu yerel seçimde başbakan seçilmiyor, yerel belediye başkanı seçiliyor’ diyenler olabilir. Ancak bu seçim genel bir seçim havasını almıştır.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 14
Bu Ay : 1867
Toplam : 1867

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom