CHP Üç Aday Daha Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi, Darende’de belediye başkan adayı olarak; Suat Mengüşoğlu, Yazıhan’da Seyfi Sofu ve Battalgazi’de Av. Kurtar Kaya’yı açıkladı.

CHP Üç Aday Daha Açıkladı Malatya Siyaset

CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Darende, Yazıhan ve Battalgazi belediye başkan adaylarını tanıttı.

Kiraz, “İnançlar, değerler, kişisel tercihler üzerinden yaratılmak istenen ayrıştırma politikalarının sonuna geldik. Son 11 yıldır Türkiye’yi bir büyük kutuplaşmanın içine hapsetmeye çalışan zihniyet artık ülkeyi yönetemez halde. Devlet, devlet olmaktan çıkarıldı. Güçler ayrılığı prensibi tahrip edildi. Sistem, kurumlar içinde birbiriyle kavgalı yöneticiler nedeniyle kilitlendi. Hukuk devletine ve demokrasiye olan inanç yok edildi. İktidar, gücü elinde tutanların haksız kazanç makinesine dönüştürüldü. Millet, kişisel ikbal hırslarıyla kutuplara ayrıldı. 30 Mart 2014 yerel seçimleriyle birlikte, siyasette aklın ve ahlakın yeniden hakim olacağı bir döneme adım atacağız. Bu yeni dönemde, milletimizi bir kez daha birleştireceğiz. Halkımızın tüm kesimlerinin varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde yaşayacağı Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Hükümetin baskı ve otoriterleşme gayretlerine karşı demokrasiyi güçlendireceğiz, özgürlükleri geliştireceğiz. Ekonomik refahtan herkesin pay alacağı nitelikli bir büyümeyi gerçekleştireceğiz” dedi.
Kiraz, Battalgazi Belediye Başkanlığı adaylarının Avukat Kurtar Kaya, Yazıhan Belediye Başkanlığı adaylarının Fethiye Belde eski Belediye Başkanı Seyfi Sofu ve Darende Belediye Başkanlığı adaylarının da Suat Mengüşoğlu olduğunu açıkladı.

Enver Kiraz, “Parti il örgütümüze bir araç kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eskimiş aracımızın yerine 2014 model ses sistemli, ful donanımlı bir minibüsü partililerimizin hizmetine sunduk. Bu minibüsün satın alınmasında önemli katkıları olan genel merkezimize, Milletvekilimiz Veli Ağbaba’ya, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayımız Hakan İnci’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Toplantıda CHP’nin yeni adayları kısa birer selamlama konuşması yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 196
Bu Ay : 3994
Toplam : 3994

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom