Bu Festival Donan Gölün Üstünde Yapılıyor

Ardahan Çıldır İlçesinde düzenlenen 2. Altın At Kış Festivali renkli görüntülere sahne oldu.Yapılan etkinlikte Başkan Köksoy, ve beraberindekiler, buz tutan göl üzerinde at bindi ve atlı kızaklarla tur attılar.

Bu Festival Donan Gölün Üstünde Yapılıyor Türkiye-Dünya

Ardahan Çıldır İlçesinde düzenlenen 2. Altın At Kış Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde düzenlenen festivale Çıldır ve çevre illerden gelen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Şölende Atlı kızak yarışları, Rahvan at yarışları, Atlı okçuluk yarışı ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından başlayan etkinliklere, Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Belediye Başkanımız Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektörü Ramazan Korkmaz Çıldır Kaymakamı Alparslan KIlıç ve kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şölende, Ardahan Valisi, AK Parti Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanımız Faruk Köksoy, Rektör Kormaz, birer konuşma yaptılar,

Vali Azizoğlu, Açılış Konuşmasında, "Ardahan'ın Önemli bir potansiyel olduğunu dile getirirken, Başkan Köksoy ise bundan böyle bu tür etkinliklerin süreklilik haline getirilmesine, şehrimizin tanıtımının yapılması kış turizminin canlı tutulması gerekliliğine vurgu yaparak, ” ARÜ’lü akademisyenlerin büyük katkıları olmuştur, “Üniversitenin akademik çalışmalarının yanında bu tarz sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara imza atması gerçekten çok önemli. Çünkü bugün burada donmuş Çıldır Gölü’nün üzerinde Türkiye’nin birçok yerinden ve yurt dışından gelen sporcuları ağırlıyoruz. Ayrıca katkılarından dolayı sporcularımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milletvekili Atalay da; Çıldır Halkına müjde vererek, konuşmalarına şöyle devam etti; "Bu yıl açılacak olan Çıldır Aktaş Sınır Kapısına ulaşımın daha verimli hale getirilmesi için gündemde olan Mozret Tünelinin ihalesi 6 Şubat 2014 tarihinde yapıldı. Aktaş, "Sınır Kapısı Bölgemiz için büyük öneme sahiptir. Bölgemizin kalkınmasın etkili olacak olan Sınır Kapımızın özellikle Kış aylarında yaşanacak sıkıntıların giderilmesi için Mozret tünelinin gerekli olduğunu ilgili bakanlığımızla görüşerek yapılmasını istemiştik” dedi.

Yapılan etkinlikte Başkan Köksoy, ve beraberindekiler, buz tutan göl üzerinde at bindi ve atlı kızaklarla tur attılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom