Hizmetkar Olmaya Devam Edeceğiz

AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan’ın seçim bürosu Akçadağ İlçesi’nde açıldı.

Hizmetkar Olmaya Devam Edeceğiz Malatya İlçe

AK Parti İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Hüseyin Cemal Akın, Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ve partililerin katılımıyla seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgisi altında düzenlenen seçim bürosu açılışında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 11 yıldır Türkiye’ye ve Malatya’ya hizmet ettiklerini belirterek, “Sayın Başbakanımızın açtığı yolda, partinin kurulduğu andan itibaren hep beraber yol arkadaşlığı ettik” dedi.

“BİZ BİR TEK MİLLETİN VESAYETİNİ TANIRIZ”

Çalık, Akçadağ’ın yerel ve genel seçimlerde AK Parti’ye büyük bir destek verdiğini kaydederek, “3 Kasım 2002 seçimleri hepiniz hatırlayın, Başbakanımız için “muhtar bile olamaz” diyorlardı. Allah’a hamdolsun hem muhtar hem Başbakan hem de Avrupa’nın hem de dünyanın Fatihi oldu” ifadesini kullandı. Parti olarak bir tek milletin vesayetini tanıdıklarını söyleyen Çalık, 11 yıllık yolda çok yoruldunuz, çok üzüldünüz. Darbe yapmak isteyenler oldu. Önümüze yeniden çıkmak isteyenler oldu. Ama bu yüce millet onun karşısında dimdik durdu. Ne darbe ne de askeri vesayet ne yargı vesayeti ne de bürokratik vesayet tanırız. Biz bir tek milletin vesayetini tanır, onu da gelir sandıkta görür ve alırız” diye konuştu.

‘‘SANMASINLAR Kİ BU DAVA SAHİPSİZ’’

Çalık, 30 Mart’ın milat olacağına vurgu yaparak, “Demokrasi tarihimizde hiçbir parti yok ki, 11 yıl boyunca kesintisiz tek başına iktidar olsun. İşte bunun adı Ak Parti. O partinin bir genel başkanı var. O genel başkanın adı Recep Tayyip Erdoğan. Ne yapmak istiyorlar? “Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’sız bir AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Müslüman dünyası” diyorlar. Ama buna milletimiz izin vermeyecek. Buna bu coğrafya izin vermeyecek. Ve ben biliyorum ki, dün Malatya nasıl sahip çıktıysa, dün Akçadağ nasıl sahip çıktıysa, 30 Mart’ta bir kez daha sahip çıkacak. Bu dava büyük. Sanmasınlar ki bu dava sahipsiz. Bu davanın sahibi var. Bu davanın sahibi Malatya, bu davanın sahibi Akçadağ olacaktır” şeklinde konuştu.

“MİLLETİN İRADESİNE SAHİP ÇIKTIK, ÇIKMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 30 Mart yerel seçimlerinin arifesinde olduklarını belirterek, seçim öncesi tezgahlanmaya çalışılan senaryoları tekrar görmeye başladıklarını söyledi. Şahin, vatandaşların düşük seviyeli siyasete alet olmadıklarını kaydederek, “Biz hiç kimseyi ötekileştirmedik. Herkes bizim kardeşimiz. Osmanlı’nın son 200 yılından beri insanlarımızın arasına kin ve nefret tohumları saçarak, hayatlarını sürdürmeye çalışan bazı ideolojiler aynı şeyi bugünde sürdürmeye çalışıyorlar. Ama biz hiçbir zaman duruşumuzdan, irademizden ve ilkelerimizden taviz vermedik” dedi. Milletten aldıkları iradeyle iktidarda olduklarını ifade eden Şahin, şunları anlattı: “Bu milletin gerçek sahipleri, bu milletin çocukları şuanda iktidardalar. Bunların asıl sıkıntıları milletin çocuklarının, bugüne kadar millete efendilik edenlere, milleti köleleştirenlere karşı haykırışlarından kaynaklanıyor. Biz eğer bugün bu duruşu sergiliyorsak, sizin için sergiliyoruz. Sizin bize vermiş olduğunuz o iradeye sonuna kadar sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz.”

“AK PARTİ İLE BİRLİKTE TÜRKİYE’DE KALKINMA HAREKETİ BAŞLADI”

 AK Parti Malatya Milletvekili Hüseyin Cemal Akın, Türkiye ve Malatya’nın bütünüyle Başbakan’ın arkasında olduğunu kaydetti. Akın, AK Partiyle birlikte Türkiye’de büyük bir kalkınma hareketi başladığına dikkat çekerek, “Adnan Menderes ve Turgut Özal döneminde olduğu gibi bir kalkınma hareketi başladı. Bunun üzerine Türkiye’yi etkilemek isteyen güçler, AK Parti’nin aleyhine tuzaklar kurmaya başladılar. Ve bu tuzaklarını bir bir ortaya koymaya başladılar. Son günlerde meydana gelen olayların temelinde de bu var. Çünkü bu ülkeler, Türkiye’yi belirli bir noktaya kadar getirmek istiyorlardı. Tüketici bir toplum olmasını sağlayacak bir noktaya getirdikten sonra kendisinin diğer ülkelere ihracat yapabilecek bir güce ulaşmasını istemiyorlardı. AK Parti bu sınırı aştı. Bunun için Almanya’sından Amerika’sına kadar AK Parti aleyhine bu faaliyeti gösterenler, temelde bunun ızdırabını çeken, bizim gerçek manada kalkınmamızı istemeyenlerdir. Bunun tek ilacı, Başbakanımızın arkasında durmaktır” diye konuştu.

“MALATYA KALKINSIN, TÜRKİYE KALKINSIN, MAZLUMLAR KALKINSIN  ”

 AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, 2023 hedefine giden yolun 30 Mart yerel seçimlerinden geçtiğini kaydetti. 30 Mart’ın sıradan bir yerel seçim olarak algılanmaması gerektiğine vurgu yapan Tüfenkçi, yerel seçimlerde yaptıkları hizmetlerin onayını alacaklarını söyledi. Bülent Tüfenkçi, milletin desteğiyle güzel hizmetler yaptıklarına dikkat çekerek, “Geçmişte bir şeyler yapamayanlar, irade ortaya koyamayanlar, hizmet yapamayanlar, bugün bizden hesap soramazlar. Biz 10 sene önce ana muhalefeti de, yavru muhalefeti de gördük. Sizler o zaman ambulans bulamıyordunuz. Bulsanız da, mazotunu koyamıyordunuz. Doktor bulamıyordunuz. Ama bugün ambulanslarımız karada değil, havada gidiyor. Buda sizin desteğiyle, istikrarı ve güveniyle oluyor. Siz milli iradenin arkasında durun. Yani sizin iradenizin arkasında durun. Sizden aldıkları iradeyi Ankara’da bir başkasına pazarlayanla değil; sizin için, sizin istikametinizde yön verenlerin, hükümet edenlerin arkasında durun. Sizler arkasında durun ki, Malatya kalkınsın, Türkiye kalkınsın, mazlumlar kalkınsın, mahrumlar kalkınsın, Suriye’deki aç insanlar kalkınsın” şeklinde konuştu.

‘‘EKİBİ İYİ OLMAYAN BÜYÜKŞEHİRİN YAPABİLECEĞİ HİÇBİR ŞEY YOKTUR’’

30 Mart yerel seçimlerinin bir milat olacağına değinen Tüfenkçi, “Sizlerin içerisinden olan, sizlerle beraber yol yürüyecek belediye başkanlarına görev verin. Belediyecilik, bir hizmet işidir. Aynı zamanda bir ekip işidir. Ekibi iyi olmayan büyükşehirin yapabileceği hiçbir şey yoktur. Büyükşehirde biz usta bir ismi, Ahmet Çakır’ı gösterdik. Türkiye’nin ustası Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında gösterdik. Bakın Akçadağ ilçemize 2.etap 308 adet TOKİ konutu ile 25 Yataklı Devlet Hastanesinin inşaatının yapımı devam ediyor. Buradan bir müjde vermek istiyorum; Akçadağ ilçemize köylerimizden gelen öğrencilerimiz için merkezinizdeki Başpınar mahallesine 300 öğrenci kapasiteli tam donanımlı pansiyon yapılacaktır. İhalesini TOKİ Başkanlığımız 24 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirecektir.’’

“KİMSE HALKIN İRADESİNİ YOK SAYAMAZ”

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, Akçadağ’ın büyük bir kalabalık ile meydanın miting alanına döndüğünü kaydederek, oluşan coşkunun sandığa da yansıyacağını belirtti.  Çakır, milletin dik durduğunu ve olaylara hakim olduğunu vurgulayarak, “Anketler karşısında halkın iradesine ve olaylara karşı hakim olduğunu ve dik durduğunu görenler bir adım geri attılar, pes ettiler. Siz, bunlara hiçbir zaman fırsat vermeyeceksiniz. Bu dik duruşu hep birlikte sergileyeceğiz” ifadesini kullandı.

‘‘MALATYA HIZLI TREN İHALESİ BU YIL YAPILACAK’’

Türkiye’nin geldiği noktanın halkın iradesiyle olduğuna dikkat çeken Çakır, “Bütün oyunlar bozuldu. Kimse bu ülke üzerinde ameliyat yapamaz. Kimse halkın iradesini yok sayamaz. Halkın iradesi, her şeyin üzerindedir. Biz bu bilinçle AK Parti’ye geldik” şeklinde konuştu.

“Bu uzun ince yolun hiçbir noktasında asla durak yapmayacağız” diyen Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yolumuza devam edeceğiz. Bu ülke ve millet için biz hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Bu anlamda oyumuza sahip çıkacağız. Biz hizmet için, hizmetkar olmak için geliyoruz. Bizim makam gibi bir derdimiz yok.Hafta içerisinde Ankara’da milletvekillerimizle beraber ilgili bakanlıklarda bir dizi temaslarda bulunduk.Sonuçta Malatya 5.Bölge Cer Servis Müdürlüğünün Adana 6.Bölgeye Bağlanması ve Malatya Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğünün Depo Müdürlüğüne dönüştürülmesi durduruldu. TCDD Lojistik Merkezlerinde kapsamına alınmayan Malatya İlinde Lojistik merkez kurulmasına karar verildi ve en önemlisi Sivas-Çetinkaya-Malatya arası Hızlı Tren Projesi 2014 yılında ihalesinin yapılmasına karar verildi. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Malatya'nın batı illeri ile bağlantısı güçlenecektir’’

“BİZ BÜYÜK DÜŞÜNÜYORUZ VE BÜYÜK DÜŞÜN AKÇADAĞ DİYORUZ”

 AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan, idealist duygularla Ankara’yı bırakarak, Atayurdu Akçadağ’a hizmete geldiğini kaydetti.

 Kazgan, Akçadağ’a milletin gönlünü fethetmeye ve hizmet etmeye geldiğini vurgulayarak, “Akçadağ bir yol ayrımına gelmiş bulunmaktadır. İlçe bir yıl içinde bin 26 göç vermiştir. 2000 yılında 48 bin 670 olan toplan nüfus, 2013 yılında 28 bin 206’ya düşmüş, 13 yılda 20 bin 464 göç vermiştir. Biz Akçadağ’ın sahip olduğu potansiyelleri harekete geçirip, Yeşilyurt ve Battalgazi’den sonra ilçemizin üçüncü bir merkez ilçe olmasını sağlayacağız” diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük düşündüklerini belirten Kazgan, “Milletvekillerimiz ve büyükşehir belediye başkanımızın destekleriyle Akçadağ’a büyük hizmetler yapacağız. Bunun için projelerimiz var. Biz büyük düşünüyoruz ve büyük düşün Akçadağ diyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından AK Parti Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan’ın seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Programda daha sonra yoğun bir katılımla Akçadağ pilavı ikramında bulunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 402
Bu Ay : 2886
Toplam : 2886

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom