Karadenize Hamsi Geri döndü

Karadeniz hamsisi geri döndü ve tezgahları doldurdu. Hamsinin kilosu 7 TL'den satışa sunuldu.

Karadenize Hamsi Geri döndü Türkiye-Dünya

Karadeniz'de uzun zamandır hava şartları nedeniyle çıkmayan hamsi bir anda Karadeniz'de görülerek balıkçılar tarafından yakalandı. Tezgahlarda yerini alan hamsi vatandaşın yüzünü güldürdü. Balıkçılar, "Balık tamam artık bitti dedik, ancak imdadımıza hamsi yetişti. Birden Karadeniz'de görüldü ve balıkçılar kasalarca yakaladı. Tezgahlarımızı yeniden hamsiyle süsledik, vatandaşta memnun bizlerde memnunuz, ne kadar sürer belirsiz" diye konuştular.

KARADENİZ’DEKİ HAMSİ BALIĞI BOLLUĞU TEKİRDAĞ'DA DA HİSSEDİLDİ

Hava koşullarının mevsim normallerinde gitmesiyle Karadeniz’de yaşanan hamsi bolluğu Tekirdağ’ın Malkara İlçesinde de hissedildi. Malkaralı balıkçılar şoklu hamsiye son verdiklerini, Karadeniz'den çıkan hamsileri satmaya başladıklarını söyledi.

Karadeniz’de hava koşullarının uygun gitmesi ile hamsinin bol miktarda yakalanması dolayısıyla Malkara’da kilosu 10 liraya satılan hamsinin fiyatı 5 liraya kadar düştü. Balığın bollaşması sebebiyle tezgâhların şenlendiğini söyleyen Topka Balıkçılık sahipleri, "Vatandaşlarımıza bu günlerde hamsi tüketmelerini öneriyoruz. Bu ara hamsi dönemi ve inanılmaz bir bolluk var. Önümüzdeki günlerde fiyatı 5 Lira’nın da altına düşeceğini tahmin ediyoruz. Bu balık o kadar taze ki çiğ bile yenir" ifadelerini kullandılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 942
Bu Ay : 4740
Toplam : 4740

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom