Bayan Kursiyerlerden Vali'ye Ziyaret

Kuluncak Kaymakamlığı tarafından SODES kapsamında yürütülen Bakır İşlemeciliği Kursu’na katılan bayan kursiyerler, Vali Vasip Şahin’i ziyaret ederek yaptıkları hediyeyi takdim etti.

Bayan Kursiyerlerden Vali'ye Ziyaret Malatya Haber

Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu, SODES kapsamında Kuluncak Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açtıkları bakır işlemeciliği kursuna katılan bayan kursiyerler ile birlikte Vali Vasip Şahin’i ziyaret etti.

Kuluncak Kaymakamı Sayın Hasan Gündoğdu, “Kalkınma Bakanlığı’nın, Malatya Valiliği’nin ve Kuluncak Kaymakamlığı’nın destekleriyle ‘Bakır İşlemeciliği’ projesi SODES projesi kapsamına alınmıştır. İlçede 50 girişimci ve yetenekli bayan bakır işlemeciliği ve ahşap hediyelik kutu yapımında üretime destek veriyor. Uygulanan Bakır İşlemeciliği projesinde ortaya çıkan ürünlerin özel kutularda sunumları için, ahşap atölyesinin de kurulması ihtiyacı doğmuştur. Kuluncak Kaymakamlığı’nın yaptığı araştırmada bölgede kadife ve benzeri hediyelik kutuları seri imal eden her hangi bir işletmenin olmadığından yola çıkarak böyle bir proje hayata geçirilmiştir” dedi.

Vali Vasip Şahin, projeden dolayı emeği geçenleri tebrik ederek, “Kuluncak bizim biraz daha küçük bir ilçemiz. Ama göstermiş olduğu aktivitelerle de ön plana çıkıyor. Bakır işlemeciliği kursu güzel bir faaliyet, farklı bir faaliyet. Bakır işlemeciliği ülkemizin bir zenginliği. Bu sanatın Kuluncak’ta devam ediyor olması bakırcılık sanatına da katkı sağlayacaktır. Güzel bir iş yapıyorsunuz” diye konuştu.

Kursiyerler, bakır işlemesinden yaptıkları bir tabloyu Vali Vasip Şahin’e hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 629
Bu Ay : 7775
Toplam : 7775

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom