'Malatya'yı Göletlerle Donatıyoruz'

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 2014 yılında Malatya’da sulama göletlerinin yapımı konusunda önemli bir dönemin yaşanacağını söyledi.

'Malatya'yı Göletlerle Donatıyoruz' Malatya Haber

Milletvekili Çalık, “Sulama amaçlı olarak hükümetimizin Türkiye genelinde başlatmış olduğu gölet projelerinin yapımı konusunda 2014 yılı Malatya için önemli bir yatırım yılı olacak. Tarımsal üretimin daha da artması ve çiftçimizin sulama konusunda yaşadığı problemleri en aza indirilmesi konusundaki çalışmalarımız devam ediyor.

Devlet Su İşleri tarafından Yaygın Göleti ve Sulaması, Kuluncak Karaçayır Göleti ve Sulaması, Kulundan Bicir Göleti ve Sulaması ile Doğanşehir Erkenek Göleti ve Sulaması projelerinin yapım ihalesi aşamaları tamamlandı, Hekimhan Kurşunlu Göleti ve Sulamasının ihalesi ise 13 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sulama göleti projelerimiz yapılacakları yörelerde sulama suyu konusunda çok önemli sorunları ortadan kaldıracaktır” dedi.

Halen 8 sulama suyu göleti ile ilgili olarak DSİ tarafından proje yapımlarının sürdüğünü belirten Çalık, “Bu yıl içerisinde Hekimhan Karadere Göleti ve Sulaması, Arapkir Deregezen Göleti ve Sulaması, Darende Ayvalı Göleti ve Sulaması, Doğanşehir Elmalı Göleti ve Sulaması, Hekimhan Budaklı Göleti ve Sulaması, Güzelyurt Karamahmut Göleti ve Sulaması, Akçadağ Taşevler Göleti ve Sulaması ve Darende Çınarköy Göleti ve Sulaması ile ilgili proje yapımları devam ediyor. Bu göletlerimizin de projeleri tamamlanarak 2014 yılı içerisinde ihale edilecektir. Gölet yapılacak olan bölgelerimize bu hizmetler şimdiden hayırlı olsun. Malatya’yı adete göletlerle donatıyoruz” şeklinde bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 811
Bu Ay : 6005
Toplam : 6005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom