Malatya'ya 14 Proje İçin 134 Milyon Tl Ödenecek

AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, kentte 14 proje için 2014 yılında bütçeden yaklaşık 134 milyon TL ödenek aktarılacağını belirtti.

Malatya'ya 14 Proje İçin 134 Milyon Tl Ödenecek Malatya Haber

Bülent Tüfenkçi, Malatya'da bu yıl gerçekleştirilecek bazı yatırımlara aktarılacak ödenek miktarlarını açıkladı. Kentin sosyal, kültürel, ulaşım, eğitim, sağlık, spor ve ekonomik gelişimine önem verdiklerini belirten Tüfenkçi, bu konuda devlet eliyle sürdürülebilir yeni yatırımlarında hayata geçirileceğini ifade etti.

Tüfenkçi, 2014 için belirlenen bütçe kapsamında Malatya'daki 2 Devlet Su İşleri projesi için 25 milyon TL ödenek aktarılacağını belirtti. Tüfenkçi, "Devlet Su İşleri yatırımı olarak Yoncalı Barajı'na 15 milyon TL ve Kapıkaya Barajı'na 10 milyon TL ayrıldı." dedi.

Tüfenkçi, Devlet Demir Yolları tarafından yapımı büyük oranda tamamlanan Malatya, Afyonkarahisar ve Ankara'daki 3 adet otomatik tren muayene istasyonu için de 1 milyon 496 bin TL ayrıldığını anlattı.

Karayolları tarafından yatırım planına alınan projelere ayrılan ödeneklere de değinen Tüfenkçi, " Malatya-Elazığ arasındaki bölünmüş yol çalışmasına 5 milyon TL, Malatya-Adıyaman Gölbaşı arasındaki bölünmüş yola 3 milyon TL, Malatya- Gölbaşı ayrımı Darende 6. bölgesinin hudut yoluna 4 milyon TL, Elazığ-Keban, Malatya-Arapgir ve Sivas-Divriği ayrımı bölünmüş yola 5 milyon TL, Kangal Alacahan Hekimhan Malatya bölünmüş yolu için 10 milyon TL, Malatya-Hekimhan bölünmüş yolu için 15 milyon TL ödenek ayrıldı." diye konuştu.

İl Başkanı Tüfenkçi, GAP kapsamında olan ve Malatya Valiliği tarafından yapılan Nemrut Dağı turistik yolları için de 1 Milyon TL ödenek ayrıldığını aktardı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakil hastanesi için de 46 milyon 500 bin TL ödenek ayrıldığını dile getirdi. Tüfenkçi, İnönü Üniversitesi kampüs altyapısı için 2 milyon 500 bin TL, derslik ve merkezi birimler için 14 milyon TL ve Battalgazi açık ve kapalı spor tesisleri için de 1 milyon TL ödenek ayrıldığını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 212
Bu Ay : 4010
Toplam : 4010

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom