Malatya'nın Taleplerini Anlattılar

AK Parti Heyeti, 2 bakan,1 bakan yardımcısı ve TCDD Genel Müdürü ile TOKİ Başkanı ile görüşerek Malatya’nın sorun ve taleplerini ilettiler.

Malatya'nın Taleplerini Anlattılar Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Cemal Akın ile Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’i ziyaret etti.

Ziyaretlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a AKSA Elektrik, doğalgaz ve enerji sorunlarıyla ilgili olarak talepler dosya halinde sunulduğu öğrenilirken, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’a ise Kuzey çevreyolu, hızlı tren ve ulaşımla ilgili problemler aktarıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’ya yapılan ziyarette ise yeni bir müze ve yeni bir halk kütüphanesinin yapılması talebenin yanında Akçadağ Kültür Sitesi probleminin çözümü diğer bakanlıkla ilgili sorun ve taleplerin aktarıldığı kaydedildi.

AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Cemal Akın ile Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’a yapılan ziyarette ise hızlı tren projesinin Mart ayı içerisinde ihaleye çıkartılacağı bilgisinin verildiği kaydedildi.

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’e yapılan ziyarette de Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili sorunlar ve diğer projelerin görüşüldüğü öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom