Arguvanlılardan Av Sezonu Tepkisi

Arguvan ve Köyleri Doğal Yaşamı Koruma Derneği Başkanı Muharrem Bayram ve Yönetim Kurulu Üyeleri; ilçenin bütününde av yasağının uygulanması talebi ile Çinlilerin işleyeceği bakır madeni ile ilgili olarak tepkilerini dile getirdi.

Arguvanlılardan Av Sezonu Tepkisi Malatya İlçe

Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Arguvan ve Köyleri Doğal Yaşamı Koruma Derneği Başkanı Muharrem Bayram, “2013-2014 yılında yok sayılan İlçe Av Komisyonu Kararının 2014-2015 yılı av sezonunun da ilçelinin tamamen ava kapatılması kararının İl Av Komisyonu tarafından kabul edilmesini umutla bekliyoruz.

Özellikle Çinlilerin bakır madeni işletmesine başlayacak olması Arguvan halkını ve doğasını nasıl bir gelecek bekliyor endişesini ve bilgisizliğini yaşamaktayız. İlçe merkezimizdeki parkımızın belediye tarafından tekrar düzenleme yapılarak eski haline kavuşturulmasını istiyoruz. İlçe ve köylerdeki kanalizasyonların akarsulara olan bağlantıları derhal kesilmeli ve bu konuda çalışmalar başlatılmalı. İlçemizin av turizmine değil, doğal hayatın korunduğu ve güzel olduğu bir ilçe olmasından dolayı yerli ve yabancı turistlerin dikkatine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 99
Bu Ay : 2583
Toplam : 2583

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom