Şubat Ayı Olağanüstü Toplantısı

Malatya Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı yapıldı.

Şubat Ayı Olağanüstü Toplantısı Malatya Siyaset

Belediye Meclis Salonu’nda, yapılan toplantıya Meclis I. Başkan Vekili Mehmet Şehitoğlu başkanlık etti. Toptancı Hali’nde faaliyet gösteren işyerlerinden alınacak teminat miktarı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşüldüğü toplantıda, ilgili mevzuat gereği hal esnafından alınması gereken teminatın haldeki 1 yıllık en düşük işyeri kirası oranında olması teklifi kabul edildi.

Toplantıda, Adliye yanında yapılan otoparkın 48 araçlık bölümünün Defterdarlığa 68 araçlık bölümünün de Cumhuriyet Başsavcılığı’na tahsisi kararlaştırıldı. Yeşilyurt Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu yapım projesine ortak olunması da kabul edilerek, projeye 60 bin TL aktarılması onaylandı.

Meclis toplantısında, MOTAŞ’ın sermaye artırımından dolayı Malatya Belediyesi hissesine düşen 3 milyon TL’lik bölümünün ödenmesi de kabul edildi.

Belediye Meclisi, gündemde yer alan imar maddelerini de görüşerek karara bağladı. İmar maddelerinin bir kısmı görüşülerek karara bağlanırken, bir kısmı ertelendi, diğer bir kısmı ise İmar Komisyonu’na havale edildi. Toplantıda, elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla talep edilen çeşitli yerlerdeki alanların trafo alanı olarak tahsisi de kararlaştırıldı.

Belediye Meclisi, Mart Ayı Olağan Toplantısı’nı 5 Mart Çarşamba günü saat 14.00’da yapmayı karara bağlayarak toplantıyı tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 738
Bu Ay : 4536
Toplam : 4536

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom