FKA, 2 Mali Destek Programı Açıkladı

Malatya merkezli Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından 2014 Yılı ‘Üretimde Odak Alanlar’ ve ‘Güçlü Altyapı, Güçlü Ekonomi’ Mali Destek Programları açıklandı.

FKA, 2 Mali Destek Programı Açıkladı Malatya Haber

FKA Salonu’nda yapılan mali destek proje programı açıklanması toplantısına; Vali Vasip Şahin, Belediyle Başkan Yardımcısı İsmail Nacar, FKA Genel Sekreter Vekili Mesut Öztop, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, bazı daire müdürleri, oda,dernek, sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhasebeci ve mali müşavirler, ilgili ve yetkililer katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Vasip Şahin, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinin bağlı bulunduğu FKA tarafından 2014 yılı üretimde odak alanlar ile güçlü altyapı, güçlü ekonomi başlıkları adı altında iki mali destek programı açıklandığını söyledi.

Vali Şahin, “Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesinde Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projeleri destekleyerek hayata geçirmek amacıyla 29 Ocak 2014 tarihi itibariyle 2014 Yılı ‘Üretimde Odak Alanlar’ ve ‘Güçlü Altyapı, Güçlü Ekonomi’ Mali Destek Programlarını başlatmıştır. Programlar kapsamında bölgeye aktarılması planlanan kaynak miktarı 13,5 milyon TL olup, desteklenecek projelerle yaklaşık 25 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Söz konusu programlara başvuru kabulü 12 Şubat 2014-24 Mart 2014 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek olup, programlara ilişkin destek programları açıklanmıştır” dedi.

2014 yılı ‘Üretimde Odak Alanlar’ ve ‘Güçlü Altyapı, Güçlü Ekonomi’ mali destek programlarında yeni KOBİ’lere pozitif ayrımcılık yapılacağını söyleyen Vali Şahin, destek programlarının amacının daha fazla iş imkanı sağlamak olduğuna dikkat çekti. Toplam 13,5 milyon TL’lik destek sağlanacağını bildiren Vali Şahin, müteşebbisin sayısı ve gücünün artması için böyle destekler verildiğine dikkat çekti.

Vali Şahin, “Müteşebbis sayısı ve gücü artarsa iş imkanı, dolayısıyla ekonomik güç artarak. İhracat artar ve ülkemiz top yekün refah seviyesi yükselmiş olur” dedi.

FKA Program Yönetim Birimi Başkanı Muhammet Serdar Bayram ise iki ana başlık altında toplanan destek çağrısı hakkında bilgi vererek, “Güçlü Altyapı, Güçlü Ekonomi mali destek programları kapsamında, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde sanayi ve turizm alanlarında gelişmeye ivme kazandıracak, üretim ve istihdamı doğrudan etkileyecek stratejik altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmesini sağlamaktır.

‘Üretimde Odak Alanlar’ programın amacı, TRB1 Bölgesinde mal ve hizmet üretiminde ekonomik değer artışı sağlayacak odak alanlarda işletme niteliklerinin iyileştirilmesini ve kapasitenin artırılmasını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 804
Bu Ay : 2333
Toplam : 2333

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom