İl Genel Meclisi Şubat Ayı Toplantısı

Malatya İl Genel Meclisi Şubat dönemi toplantıları başlarken, toplantıda ihtilaflı olan Malatya Gemisi konusu da görüşüldü. Toplantıda, AK Parti’den istifa eden 3 üye parti grubundan ayrı oturdu.

İl Genel Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Malatya Haber

İl Özel İdaresi Salonu’nda Nacı Şavata’nın başkanlığında düzenlenen İl Genel Meclisi toplantısında gündemdeki maddeler görüşüldü.

Toplantıya; geçen ay AK parti’den istifa ettiklerini duyuran Pütürge İlçesi Üyeleri Battal Paşahan ve Hasan Hüseyin Şahin ile Doğanyol İlçesi Üyesi Vehbi Öz, parti gurubundan ayrı oturdu. AK Parti’nden istifa ettiği belirtilen AK Parti Kale İlçesi Üyesi Mehmet Akdeniz, parti grubu ile oturdu.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Ali Doğan, istifa eden üyelerin noter kanalıyla istifalarını gönderdiklerini duyduklarını ancak partiye veya kendisine ulaşan resmi bir yazının olmadığını söyledi.
İl Genel Meclisi toplantısında gündem dışında verilen önerge gereği, Karakaya Baraj Gölü’nde turizm amaçlı kullanılması için yaptırılan Malatya Gemisi ile ilgili hukuki anlaşmazlık konusu da gündeme geldi.
CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Mengüç, “Gemi yapılırken İl Genel Meclisi’ne sorulmadı ki şimdi bize niye soruluyor” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Ali Doğan ise, “Denizcilik Müsteşarlığı ile şirket arasında ihtilaf var. Ayrıca geminin kapasitesi 50’den 100 kişiliğe çıkarılmış. Geminin büyütülmesi nedeniyle gereken fark ücreti KOSGEB kredisiyle yaptırılmış. Ancak ortada devletin yaptığı bir masraf var” ifadelerini kullandı.
İl Genel Meclisi’nde gündem gereği karar alınan diğer konular ise şöyle:

“Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüp rapora bağlanan Malatya İŞGEM Limited Şirketi’nin (Malatya Teknoloji İş Geliştirme ve Girişim Hizmetleri, Eğitim ve Danışmanlık Limited Şirketi) sermaye artırımı ile ilgili raporu okunup karara bağlandı.

İmar ve Bayındırlık Komisyonunda görüşülüp rapora bağlanan NTA Teknoloji ve İletişim A.Ş.’nin ilgi yazısında Malatya İl Özel İdaresi yol ağı sorumluluk alanında geçen Elektronik Haberleşme Altyapısı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nca (BTK) izinleri bulunan şirket ile protokol imzalanması hususunda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya’ya yetki verilmesi ile ilgili raporu okunup karara bağlandı.

İmar ve Bayındırlık Komisyonunda görüşülüp rapora bağlanan İlimiz Doğanşehir ilçesi Fındık köyü Çelebiuşağı mevkiinde bulunan, Mülkiyeti "Fındık Köyü Kurs ve Okul Talebelerine Yardımlaşma Derneği" tüzel kişiliğine ait 806 parsel numaralı parsellerin "Öğrenci Yurdu Alanı" Nazım İmar Planı ile ilgili rapor okunup karara bağlandı.”
İl Genel Meclisi Şubat dönemi toplantısına hafta sonuna kadar sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 688
Bu Ay : 5882
Toplam : 5882

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom