Sutopu Milli Takım Seçmeleri Sona Erdi

Sutopu Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Sutopu Milli Takımlar Altyapı Seçmeleri’nin Malatya ayağı sona erdi.

Sutopu Milli Takım Seçmeleri Sona Erdi Malatya Spor

Milli Takım altyapılarına sporcu kazandırmak ve altyapıyı güçlendirmek amacıyla Sutopu Federasyonu tarafından başlatılan minikler Milli Takım altyapı seçmelerinin ilki Malatya’da yapıldı.

Sutopu Minikler Milli Takım Antrenörü Savaş Türk ile Yardımcı Antrenör Ömer Mıhçıvan nezaretinde, Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan ve 2 gün süren seçmelerin sonuçlarının ilerleyen günlerde açıklanacağı kaydedildi.
Sutopu Milli Takımlar Altyapı Seçmeleri’yle ilgili bilgi veren Sutopu Malatya İl Temsilcisi Vahap Karaaslan, Malatya’da sutopu branşının gelişimi adına yoğun bir faaliyet içerisinde olduklarını ifade etti.

Milli Takım’a sporcu kazandırma adına önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Karaaslan, “Sutopu branşı Malatya’da gün geçtikçe iyi bir ivme kazanıyor. Bu anlamda Minikler Sutopu Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık. Bunun yanı sıra yerel ligimizi başlatmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Şubat ayı sonunda Sutopu Malatya Ligi’ni başlatmayı planlıyoruz. Buda Türkiye’de bir ilk olacak. Şuanda ligde yer alacak 6 takımımız hazırlıklarını tamamladı. Amacımız ligimizi, kategorileri geliştirerek çoğaltmak” dedi.

Pelit Yüzme Spor Kulübü Başkanı Rüstem Pelit ise Malatya’nın sutopu branşında iyi bir ilerleme kat ettiğini belirterek, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ilk defa Milli Takım seçmeleri yapıldı. Bu bizim adımıza oldukça gurur verici. Amacımız bu sporu daha da geliştirip, Milli Takım altyapısına daha çok sporcu göndermek” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 234
Bu Ay : 4600
Toplam : 4600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom