Çalışanlara Yıldırma Eğitimi Verildi

Malatya’da sağlık çalışanlarına yönelik işyerlerinde psikolojik taciz (Mobbing) eğitimi verildi.

Çalışanlara Yıldırma Eğitimi Verildi Malatya Yaşam-Sağlık

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına Halk Sağlığı Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Mobbing farkındalık oluşturma eğitimini, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi Ruh Sağlığı Birimi’nden Sosyal Hizmet Uzmanı Gülderen Büyükcoşkun ve Hukuk Biriminden Av. Mehmet Karaman verdi.

Eğitimde; mobbingin bireyler, aileler ve toplum üzerindeki olası olumsuz etkileri ve mobbingle mücadele kapsamında bireysel ve kurumsal mücadele önerileri, yasal düzenlemelerden bahsedildi.

Sosyal Hizmet Uzmanı Gülderen Büyükcoşkun, “Son dönemlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz kamuoyunda da sıkça karşılaşılan Mobbing varlığı, işyerinin ve çalışanların verimini düşürmekte; mobbing mağdurunun kişilik değerleri, mesleki konumu, sosyal ilişkileri ile sağlığı üzerinde olumsuz etki oluşturmaktadır.

Gerek mobbingin kapsamının ne olduğu, karşılaşılan hangi olumsuz tutum ve davranışların mobbing kapsamına girdiği, olası bir mobbing durumuyla karşılaşıldığında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusundaki bilgi eksikliği birey üzerindeki yıkıcı etkiyi artırmaktadır. Ancak mobbing sadece mağduru değil mağdurun ailesini de olumsuz etkilemekte; eşler ve ebeveyn - çocuklar arasındaki iletişim ve etkileşim sağlıksız bir yapıya sahip olmaktadır.

Karşılaşılan durum daha macro düzeyde değerlendirilecek olunursa; yaşanılan süreç üretimi olumsuz etkilemekte, sağlıksız aileler sağlıksız toplumun oluşmasına yol açmaktadır. Bu amaçla Psikolojik Taciz (Mobbing) olaylarını engellemek, toplumun bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla tüm çalışanları kapsayan ‘İşyerlerinde Psikolojik Tacizin (Mobbing) Önlenmesi’ konulu eğitimler veriyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 122
Bu Ay : 2606
Toplam : 2606

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom