Malatya'dan Suriyeye Yardım Gönderildi

İyilik-Der Malatya Temsilciliği tarafından Suriye’ye gönderilmek üzere başlatılan gıda kampanyasında 4 TIR dolusu malzeme gönderildi.

Malatya'dan Suriyeye Yardım Gönderildi Türkiye-Dünya

Malatya Belediyesinin yanındaki boş alanda düzenlenen törene, AK Parti Malatya AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hacı Uğur Polat da katıldı.

Törende konuşan İyilik-Der Malatya Temsilcisi Veysel Ayaz, kampanyayı 15 gün önce “Suriye’de çocuklar açlıktan ölmesin” adı altında kampanya düzenlediklerini ve 4 TIR yardım topladıklarını, yardımların gıda ağırlıklı olduğunu söyleyerek, destek çıkanlara teşekkür etti.

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Hacı Uğur Polat, “Mutlaka yanı başımızdaki yangın bizi de ilgilendiriyor. Suriye’de yaşananlar bizim içinde bir trajedi. Yardım kampanyasına destek veren bütün hemşirelerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Suriye’de zulme uğrayan, yalnızlaştırmaya çalışılan, açlık ve sefalete, soğuğa terk edilen oradaki mazlumların imdadına koşan İyilik-Der’e ben hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum. İyilik-Der sadece Türkiye’de yaşayan mazlumların sesi olmadı, dünyanın neresinde olursa olsun her tarafa yardım götürmeye çalışıyorlar. İyilik-der yöneticilerine ve duyarlılık gösteren Malatyalılara teşekkür ediyorum. Bu yardım ne ilk nede son olacak. Buna benzer yardımlar devam edecek” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 4 TIR Malatya’dan uğurlandı. İyilik-Der’in organizasyonunda toplanan yardım TIR'larının Gaziantep'te bir araya gelerek toplu halde Öncüpınar Sınır Kapısı’nda Suriyelilere teslim edilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 731
Bu Ay : 2313
Toplam : 2313

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom