Askerlere Kayısı Müjdesi

Kamu kurum ve kuruluşlarının ikram servislerinde kayısı tüketiminin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla bakanlara mektup gönderen Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz’e Milli Savunma Bakanlığından cevap geldi.

Askerlere Kayısı Müjdesi Malatya Haber

Bakanlıktan gönderilen cevapta “kayısı tüketiminin insan sağlığına olan faydalarının belirtildiği ve askeri birlikler başta olmak üzere Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yapılan ikramlarda ve yemekhanelerde kayısı tüketiminin artırılmasına yönelik taleplerinizi içeren mektubunuz alınmıştır. Kayısı tedariki ile erbaş ve erlerin yemek listelerinin askeri birlik ve kurumlar tarafından hazırlanması nedeniyle, mektubunuzda belirtilen hususlarla aynı kapsamda olan diğer talepler değerlendirilmesi maksadıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm birimlerine gönderilmiştir” denildi.

Geçtiğimiz günlerde Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, bakanlara kayısının sağlıklı yaşam ve doğal beslenmedeki önemine dikkat çeken bir mektup göndermişti. Askeri birlikler, yatılı bölge okulları, öğrenci yurtları, sevgi evleri, huzurevleri, çocuk ve gençlik merkezleri, ceza ve tevkif evleri ile hastanelerin yemekhaneleri başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının ikram servislerinde kayısının daha çok tüketilmesini amaçlayan mektuplar ilgili bakanlara teslim edilmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ömer Faruk ÖZ, hem yurt içinde hem de uluslararası pazarlarda kayısının tanıtımını ve tüketiminin artırılmasını sağlamanın, sorumluluk makamında olan her Malatyalının öncelikli görevi olduğunu belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1017
Bu Ay : 4815
Toplam : 4815

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom