İl Genel Meclisi İdaresinden Kızılay'a Bağış

Malatya İl Genel Meclis İdaresi çalışanları Kızılay'a kan bağışında bulundu.

İl Genel Meclisi İdaresinden Kızılay'a Bağış Malatya Haber

Kan bağışında bulunan İl Genel Meclis çalışanları, kan vermenin manevi bir hazzının olduğunu ve aynı zamanda önemli bir insanlık görevi olduğunu ifade etti.

İnsan yaşamında en önemli unsurun kan olduğunu işaret eden İl Genel Meclis Salonu Sorumlusu Şenol Karaduman, insanın hayatını idame ettirmesinin damarlarındaki kan ile mümkün olabileceğini dile getirerek, kan vermenin sadece Türkiye insanı için değil, bütün dünya insanı için önem arz ettiğini kaydetti.

İnsana yapılan yatırımın hiçbir şeyle eş değer olamayacağını vurgulayan Şenol Karaduman, verdikleri kanların hayat kurtarır düşüncesiyle böyle bir katkıda bulunduklarını bildirip, herkesin Kızılay'a yardımcı olması gerektiğini ifade etti.
İnsan sağlığı açısından kan vermenin çok faydalı olduğuna da değinen Malatya Kızılay Kan Bağış Merkezi Doktoru Dr Hakan Yılmaz, “Malatya Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin 2014 yılındaki hedefi 28 bin ünite kan bağışıdır. İlimizdeki hastalarımızın kan ihtiyaçlarını karşılaya bilmek için özellikle halkımızın daha fazla duyarlı olmasını bekliyoruz” dedi.
Yılmaz, “Kan İhtiyacı olduğunda hastalarımıza anında cevap vere bilmek için stoklarımızın daima güçlü olması gerekir bununda ancak düzenli kan bağışı ile sağlana bilir. Kan vermek kalp ve beyin hastalıklarının riskini azaltıyor ayrıca kanın yenilenmesini sağlıyor. Türk insanı inançları gereği kan vermeyi seven bir kimliğe sahiptir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 91
Bu Ay : 1620
Toplam : 1620

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom