Eski Devlet Hastanesi Semt Polikliniği Mayıs'ta Açılacak

Malatya Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Vahap Boztepe, eski devlet hastanesinde açılacak olan semt polikliniğini Mayıs ayında hizmete vermeyi planladıklarını söyledi.

Eski Devlet Hastanesi Semt Polikliniği Mayıs'ta Açılacak Malatya Haber

Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Boztepe, “Yeni hastanemiz yapıldıktan sonra özellikle son dönemde tartışılan ‘Eski hastanenin yeri ne olacak, orada kalacak mı, kalmayacak mı’ şeklinde tartışmalar vardı. Çalışmalar sonunda eski hastanemizde başhekimliğin olduğu alanı Sağlık Bakanlığımız bize tahsis etti. Orada semt polikliniği açacak, Şuanda isim olarak da Fırat Semt Polikliniği olarak düşünüyoruz. Orada her branşta uzman hekimlerimiz olacak ve o bölgeye hizmet vereceğiz. Eğer yapabilirsek, olmasını da ümit ediyorum, acil değil, ancak akşam polikliniği açmayı da planlıyoruz. Böyle bir çalışmamız var. Bu olursa o bölgenin de ihtiyacını karşılamış oluruz” şeklinde konuştu.
Dr. Boztepe, konuşmasının devamında şu bilgileri verdi:

“Sıkça sorulan bir soru var, ‘Orada niye bir acil açılmıyor’ diye. Orada acil açtığımız zaman, hekimlerimizi dağıttığımız zaman, hekimlerimiz branş nöbeti tutamayacak, ev nöbeti tutmak zorunda kalacak ve o zamanda hastaya hızlı ulaşım sağlanamamış olur. Şimdi yeni hastanemizde her branşta 24 saat esasına dayalı olarak uzman hekimlerimiz nöbet tutuyorlar ve acile gelen hastalarımıza uzman hekimlerimiz hizmet veriyorlar.”

Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Vahap Boztepe, eski devlet hastanesindeki polikliniğin ne zaman hizmete gireceği konusunda da, “Şuanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizim düşüncemiz Mayıs ayında orayı açmayı planlıyoruz. Zaten şuanda eski polikliniğimizde hizmet verilmesi sürüyor. Hastalarımızda orada hizmet verildiğini öğrendiler. Hasta sayımızda orada arttı. Yeni yerimize taşındığımızda hizmetlerin daha iyi olmasını ümit ediyorum” şeklinde bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 282
Bu Ay : 905
Toplam : 905

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom